آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240251
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397 3:48
تعداد بازدید : 542

همراه اول باز هم شفاف ترین شرکت بورسی شد

همراه اول برای دومین دوره متوالی رتبه اول شفافیت مالی در بازار سرمایه و شرکت های بورسی را از آن خود کرد.


فناوران - اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار، رتبه بندی ۳۰۳ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران را از نظر کیفیت افشا و اطلاع رسانی مناسب برای دوره دوازده ماهه منتهی به پایان اسفندماه ۹۶ منتشر کرد.
براین اساس، از میان ۳۰۳ شرکت مورد بررسی، رتبه نخست از لحاظ به موقع بودن، قابلیت اتکای اطلاعات ارسالی و امتیاز اطلاع رسانی به نماد معاملاتی شرکت ارتباطات سیار ایران تعلق گرفت. این شرکت با نماد «همراه» با کسب امتیاز حداکثری ۱۰۰ در معیار نهایی به موقع بودن، امتیاز ۶۹/ ۹۹ در امتیاز قابلیت اتکای اطلاعات ارسالی و امتیاز ۹۰/ ۹۹ در معیاراطلاع رسانی به عنوان شفاف ترین شرکت در این دوره شناخته شد. همراه اول در دوره قبلی (۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه سال گذشته) نیز رتبه نخست را کسب کرده بود. به این ترتیب با عملکرد موفق خود در زمینه افشای به موقع اطلاعات قابل اکتفا، توانست رتبه مزبور را حفظ کند.
بازار سهام با برخورداری از مقررات و دستورالعمل های لازم یکی از شفاف ترین بازارهای مالی کشور به شمار می رود. به طوری که نه تنها شرکت های پذیرش شده در این بازار موظف به ارایه اطلاعات از عملکرد خود در دوره های مالی مشخص هستند، بلکه این روند هر ۳ ماه یکبار مجددا ارزیابی و برترین شرکت ها از لحاظ اطلاع رسانی رتبه بندی می شوند.
در این راستا اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار با درج اطلاعیه ای در سامانه کدال، آخرین رتبه بندی شرکت های فعال در بورس را بر اساس وضعیت اطلاع رسانی آنها از نظر قابلیت اتکا و به موقع بودن ارسال اطلاعات منتشر کرده است. این اطلاعات بر اساس عملیات ۱۲ ماهه شرکت ها تا پایان اسفندماه سال ۹۶ تهیه شده است.
خبر دیگر از همراه اول اینکه این اپراتور مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان به ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کرد. هدف از این کار کمک به آزادسازی زندانیانی است که به دلیل عدم توانایی برای پرداخت دین (حق الناس) در جرائم غیرعمد در زندان هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :