آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24041
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 12:30
تعداد بازدید : 789

با استفاده از سرویس Lives On

توییتری ها بعد از مرگ هم توییت می کنند

یک آژانس خدماتی انگلیسی سرویسی به نامLives On راه اندازی کرده است که با شناخت سلیقه کاربران توییتر می تواند پس از مرگ آنها به جای آنها توییت کند.

فناوران- این سایت که با شعار " وقتی قلب شما از کار ایستاد همچنان توییت می‌کنید" در آدرس www:liveson.org در دسترس کاربران است. کاربران توییتر با معرفی اکانت خود Lives On در حقیقت به این سایت اجازه می‌دهند وارد حساب کاربری توییترشان شده و توییت‌های‌شان را رصد کند. به این ترتیب Lives On با شناختی که بر اساس توییت‌ها از کاربران پیدا می‌کند، توییت‌هایی می‌کند که کاربران می‌توانند با تایید یا تکذیب آن به شناخت Lives On از خود کمک کنند. در نهایت زمانی که کاربر مطمئن شد این سایت به خوبی او را شناخته است با تایید، می‌تواند خیالش راحت باشد که بعد از مرگش هم توییت‌هایش ادامه خواهد داشت.
هفته گذشته سایت پندار www.pendar.net درباره Lives On نوشت خلاقیت ترسناک ارایه‌دهندگان Lives On موجب انتقاداتی هم شده است. برخی منتقدان می گویند در حالی که یک انسان زنده برخی اوقات نسبت به برخی حرف‌ها، واکنش‌ها یا انتشار برخی خبرها پشیمان می‌شود و آنها را از شناسه کاربری اش پاک می کند نمی‌توان به یک نرم‌افزار اجازه داد که سر خود و بدون حضور ذهن زنده یک کاربر به انتشار محتوایی منسوب به آن
بپردازد.
گاردین www.guardian.co.uk نیز در گزارشی تحت عنوان "چرا مرگ، پایان زندگی در شبکه‌های اجتماعی نیست" تاکید کرد که شبکه‌های اجتماعی در حال پل زدن بین دنیای زندگان و مردگان است و به بررسی میراث دیجیتال پرداخت. در این گزارش تاکید شده نحوه دسترسی به اطلاعات شخصی، عکس‌‌ها و پیام‌های افراد نیازمند قوانین خاصی تحت عنوان قوانین میراث دیجیتال است.
ABC نیوز www:abcnews.go.com نیز از قول Dave Bedwood، یکی از شرکای Lean Mean Fighting Machine نوشته است که فعالیت Lives On در حساب‌های کاربری افراد با رضایت خود آنها آغاز می‌شود و بعد از مرگ آنها خانواده فرد است تصمیم می‌گیرد که Lives On توییت‌ها را ادامه دهد یا خیر.
کاربرانی که علاقه‌مندند بعد از مرگ‌شان، توییت‌های‌شان ادامه داشته باشند می‌توانند به سایت Lives On مراجعه کرده و ایمیل خود را در این سایت ثبت کنند. همچنین می‌توانند با پیگیری این سایت در توییتر با آدرس
www:twitter.com/_Liveson بیشتر با فعالیت Lives On آشنا شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :