آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240670
تاریخ انتشار : 2 تیر 1397 12:27
تعداد بازدید : 215

روتر تی پی لینک برای کنترل لوازم خانگی هوشمند

شرکت تی پی لینک روتر تازه ای به نام دکو ام ۹ پلاس تولید کرده که قابلیت کنترل و مدیریت لوازم خانگی هوشمند را دارد و اتصال آنها به اینترنت را آسان می کند.

مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت ورج، این روتر برخلاف سایر روترها یک روتر سه بانده است. 
روترها در بیشتر مواقع دارای دوباند هستند؛ اما استفاده از سه باند در این روتر هم سرعت آن را افزایش می دهد و هم ایجاد یک شبکه ارتباطی اختصاصی بین واحدهای مختلف روتر را ممکن می کند. این امر ارتباطات اینترنتی و شبکه ای رایانه ها و تلفن های همراه را هم سریع تر می کند.
اما جالب ترین ویژگی این روتر امکانات مربوط به هوشمندسازی منازل است. روتر M9 Plus از پروتکل بی سیم زیگ بی پشتیبانی می کند که مورد پشتیبانی بسیاری از لوازم خانگی هوشمند است. 
همین امر ارتباط روتر یادشده با بسیاری از این نوع لوازم منزل مانند لامپ های هوشمند، کلیدهای برق هوشمند، قفل های در پیشرفته و غیره و مدیریت آنها از طریق روتر را امکان پذیر می سازد. 
روتر یادشده از فناوری بلوتوث هم پشتیبانی می کند.
برای آسان شدن مدیریت روتر و وسایل مختلف متصل به آن شرکت تی–پی لینک نرم افزاری به نام دکو نیز ابداع کرده که قادر به دریافت فرامین صوتی نیز هست و با دستیار صوتی الکسای شرکت آمازون سازگاری 
دارد.
قیمت پایه روتر یادشده ۱۸۰ دلار است که در صورت خرید تجهیزات و امکانات اضافه برای آن قیمت این روتر به ۳۰۰ دلار افزایش می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :