آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240744
تاریخ انتشار : 3 تیر 1397 11:53
تعداد بازدید : 253

دفترچه الکترونیکی سریع ترین روش رفع هم پوشانی ها

معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تا زمانی که دفترچه الکترونیک محقق نشود، مساله همپوشانی هیچ وقت به طور مطلق حل نخواهد شد.

مهر - علی اصغر قائمی در ادامه گفت: چرا که این موضوع در فواصل زمانی اتفاق می افتد و نمی توانیم ادعا کنیم که سرویس های مشترکمان با سایر سازمان های بیمه گر صد در صد آنلاین هستند.
وی با بیان اینکه اکنون ارتباط آنلاین هر گونه فعالیت مربوط به صدور دفترچه وجود دارد، گفت: اقدامی که با سازمان تامین اجتماعی آغاز کرده ایم کنترل حین خدمت است که در رفع همپوشانی موثرتر خواهد بود. به طور میانگین دوره زمانی تعویض دفترچه یک سال است اما فرد ممکن است در طول سال بارها به یکی از مراکز بهداشتی، درمانی، تشخیصی یا دارویی برای دریافت خدمت مراجعه کند. ما با این اقدام زودتر به نتیجه خواهیم رسید. هر چه این فرصت زمانی را از دست دهیم به معنای از دست دادن منابع ملی است.
معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران درباره پروژه استحقاق سنجی گفت: این پروژه از نیمه اسفند ماه سال گذشته آغاز شده که از مجموع ۶۰۶ بیمارستان دولتی سطح کشور تاکنون در ۵۱۲ بیمارستان انجام شده است. با زیرساخت های فراهم شده مراجعه کننده در بخش بستری یا سرپایی بلافاصله به سرویس الکترونیکی آنلاین متصل می شود.
وی ادامه داد: تمام بیمارستان های کشور به سیستم پذیرش بیمارستانی تحت عنوان HIS متصل هستند و با ارایه کد ملی دیگر نیازی به ارایه دفترچه نخواهد بود. تحقق این موضوع گامی در جهت حذف دفترچه است. این اقدام در بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی نیز انجام شده و این دو سازمان به یکدیگر خدمات متقابل ارایه داده و همکاری می کنند.
قائمی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد تحت پوشش خدمت متقابل خواهند رفت، گفت: با این اقدام دیگر فرقی نمی کند که فرد چه دفترچه ای داشته باشد. از آنجایی که بیش از ۸۰ درصد بیمه شدگان کشور تحت پوشش سازمان بیمه سلامت و تامین اجتماعی هستند، خدمت متقابل بین دو این سازمان انجام شده که حداکثر تا نیمه مرداد ماه سال جاری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های دولتی و تامین اجتماعی انجام خواهد شد و سایر سازمان ها نیز تا پایان شهریور تحت پوشش خدمت متقابل خواهند رفت. 
معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: براساس تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۷، پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور تا پایان شش ماهه نخست سال جاری باید در سازمان بیمه سلامت تشکیل شود که این موضوع یکی از برنامه های مهم عملیاتی سازمان است که تحقق آن به همکاری سایر دستگاه های بیمه گر نیاز دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :