آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240759
تاریخ انتشار : 3 تیر 1397 12:46
تعداد بازدید : 230

رییس اتاق اصناف ایران در مراسم روز ملی اصناف عنوان کرد:

تصویب قوانین کارآمد، مبارزه با قاچاق و حذف قوانین زاید مطالبات مهم اصناف است

رییس اتاق اصناف ایران در همایش بزرگداشت روز ملی اصناف که دیروز با حضور وزیر کشور و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد، گفت: تصویب قوانین کارآمد، قرار دادن نظام بانکی با بهره مناسب و مبارزه عملی با قاچاق کالا و حذف قوانین زائد از جمله کارهایی است که مجموعه حاکمیت نظام باید در این عرصه کمک حال اصناف کشور باشد.

فناوران- علی فاضلی افزود: ناهماهنگی های زیادی بین دستگاه های اصناف و شهرداری در کل کشور وجود دارد که تقاضای بنده ایجاد برگزاری یک جلسه مشترک و شهرداران کلانشهرها و روسای سازمان های اتاق های اصناف کشور است. همچنین بحث ستاد تنظیم بازار نیز در اختیار استانداران کشور است و به یقین برگزاری جلسه مشترک برای حل مشکلات کارگشا خواهد بود. 
رییس اتاق اصناف ایران افزود: هیچ زمانی به حساسیت امروز نبوده و نیست . دشمن موثرترین نهادهای اقتصادی کشور را هدف قرار داده است. تضعیف مولفه های قدرت آفرین و امنیت زا در دستور کار دشمن قرار گرفته و متاسفانه برخی از بنگاه های صنفی خودی نیز در جهت تضعیف بازار سخن می رانند و بازار را متهم به گرانفروشی می کنند که صحت ندارد. 
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت نیز در این مراسم گفت: تحریم ها اتفاق جدیدی برای اقتصاد کشور نیست و جامعه صنفی نخستین سنگر موفقیت اقتصادی کشور هستند. 
حسن یونس سینکی افزود: بار اول نیست که از ناحیه دشمن مورد تهاجم قرار می گیریم ؛ دشمن به روش ها و شیوهای مختلف ما را آزموده و این شرایط نیاز نیاز به مدیریت و کارشناسی دارد. وی تاکید کرد: ۳ میلیون واحد صنفی در ترکیب اصناف هستند که خود ظرفیتی است برای حوزه اقتصادی، امنیت و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی که باید از این ظرفیت ها پاسداری و بهرگیری کرد. یونس سینکی افزود: نخستین خواسته وزارت صنعت از اصناف این است که ظرفیت حرفه ای خودتان را دست مایه موفقیت قرار دهد و با بهره گیری از ظرفیت های حرفه ای قدم های موثری را در شبکه توزیع و تامین کالا بردارد؛ جریان تامین اگر به درستی مدیریت شود، دست مایه اتفاقات خوب  خواهد بود. وی آرامش اجتماعی را یک سرمایه دانست و گفت: ناآرامی ها هزینه ها را وارد حوزه اقتصادی می کند و باید برای این ناهماهنگی هزینه بدهیم و لازم است با دقت نظر و بهره گیری از ظرفیت ها شرایط را
 مدیریت کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :