آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240761
تاریخ انتشار : 3 تیر 1397 12:51
تعداد بازدید : 227

سامسونگ امسال 350 میلیون گوشی می فروشد؟

سامسونگ اوایل سال ۲۰۱۸ هدف فروش گوشی در سال جاری را 350 میلیون دستگاه اعلام کرد، اما آمارهای جدید حکایت از موضوع دیگری دارد.

فناوران- گزارش ها حاکی از آن است که شاید سامسونگ به هدف عرضه ۳۵۰ میلیون گوشی هوشمند در سال جاری نرسد. یکی از منابع ناشناس اعلام کرده است که هدف سامسونگ برای سال جاری میلادی، عرضه ۳۵۰ میلیون دستگاه است که بیش از رقم قبلی خواهد بود. با توجه به فروش کمتر از انتظار گلسی اس ۹ و تلاش های زیاد برای بقا در بازار چین، به نظر می رسد این هدف دور از دسترس باشد.
برنامه اولیه سامسونگ برای سال ۲۰۱۸، فروش ۳۲۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند بود که پیش خرید Galaxy S9 در سه ماهه اول باعث شد تا این پیش بینی افزایش یابد. پیش بینی فروش ۳۵۰ میلیون پس از این اتفاقات عنوان شد که از آمار سال های گذشته سامسونگ بیشتر است. اپل و سامسونگ، غول های تولیدکننده گوشی در سال های گذشته با کاهش تقاضا دست وپنجه نرم کرده اند. این کاهش برای محصولات آن ها به خاطر نفوذ شدید چینی ها با محصولات باکیفیت و ارزان قیمت در این بازار است.
آمارهای سامسونگ در سال های گذشته، فروش حدود 320 میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۵، و به ترتیب فروش ۳۰۹ و  320 میلیون دستگاه در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ را نشان می دهد. این آمارها توسط شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics منتشر شده است. آمارهای سال جاری نیز خبر از فروش ۷۸ میلیون دستگاه تلفن هوشمند سامسونگ تا به امروز می دهد.
سامسونگ امیدوار است تا با عرضه گوشی تاشو بازی را تا حدودی به نفع خود برگرداند. سال هاست اخبار و شایعات بسیاری درباره این گوشی منتشر می شود، اما هنوز مدل واقعی به بازار عرضه نشده است؛ البته منتقدان قیمت بالای ۱۵۰۰ دلار یا بیشتر این گوشی و حجم پایین تولید آن را موانعی برای موفقیت این محصول می دانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :