آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241408
تاریخ انتشار : 19 تیر 1397 11:18
تعداد بازدید : 622

شائبه تغییر مکان الکامپ از نمایشگاه های بین‎المللی به شهر آفتاب

شهردار شهر آفتاب: الکامپ قرارداد بسته و نمی‎توان نمایشگاه را به جای دیگر منتقل کرد

کمتر از ۲۰ روز تا برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‎المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (ایران الکامپ) زمان باقی مانده و سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور به عنوان برگزار کننده نمایشگاه در حال انجام تدارکات لازم و جانمایی شرکت‎های متقاضی حضور در مهم‎ترین رویداد صنف فاوا است. اما در این گیر و دار، اوایل هفته عبدالرضا رحمانی فضلی ، وزیر کشور از محمد شریعمتداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست که هر چه سریع تر نسبت به تغییر نمایشگاه های پرمخاطب از محل نمایشگاه های بین المللی تهران به شهر آفتاب اقدام کند.

فناوران- وزیر کشور به استناد بند ۲۷ و ۲۸ از ۱۳۳مین مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک به وزیر صنعت دستور انتقال نمایشگاه‎های پرمخاطب را داده است. در متن این دو بند قانوین چنین آمده است:
«بند ۲۷ – در زمینه مدیریت ترافیک در معابر بزرگراهی شمال تهران مقرر شد، شرکت نمایشگاه های بین المللی برنامه برگزاری نمایشگاه های خود را به شورای حمل و نقل و ترافیک تهران جهت اخذ مجوز ارایه کند و همچنین نمایشگاه های پرمخاطب به نمایشگاه شهر آفتاب برود. 
بند ۲۸ – در راستای مدیریت ترافیک سطح شهر مقرر شد، مدیریت تمامی فضاهای نمایشگاهی سطح شهر، برنامه برگزاری نمایشگاه های خود را جهت اخذ مجوز به شورای حمل و نقل ارایه کند.»
 حال با دستور وزیر کشور شائبه تغییر مکان نمایشگاه الکامپ نیز از محل دایمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران به شهر آفتاب قوت گرفته است، چرا که الکامپ یکی از نمایشگاه‎های پرمخاطب است و پیش تر نیز به دلیل حجم ترافیک بالا زمان برگزاری آن از پاییز به تابستان تغییر کرد. 
در همین راستا، مسوول ارتباط با رسانه‎های نمایشگاه شهر آفتاب در پاسخ به پیگیری‎های فناوران عنوان کرد: دستور وزیر کشور برای برگزاری الکامپ در شهر آفتاب صحت دارد و جزییات آن به زودی اطلاع رسانی می‎شود. این در حالی است که وزارت ارتباطات و روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه‎های بین‎المللی موضوع انتقال الکامپ به شهر آفتاب را تکذیب کردند و مدیر اجرایی الکامپ بیست و چهارم نیز گفت: مطمئن نیستم چنین موضوعی مطرح باشد یا نه.
از طرفی، محمد رئوف قادری، شهردار شهر آفتاب نیز در مورد برگزاری نمایشگاه الکامپ در محل نمایشگاه شهر آفتاب به ایران اکونومیست گفت: هیچ درخواستی مبنی بر برگزاری نمایشگاه الکامپ در شهر آفتاب از ما نشده است. 
شهردار شهر آفتاب با بیان اینکه الکامپ از گذشته در نمایشگاه بین المللی برگزار می‎شده، افزود: در شورای دوم مصوب کردند که برگزاری نمایشگاه‎های پرمخاطب در نمایشگاه بین‏المللی تهران ممنوع است. 
وی گفت: در حال حاضر 15 سال از این مصوبه می‎گذرد و فقط چند نمایشگاه پرمخاطب مانند خودرو به شهر آفتاب منتقل شده و بقیه نمایشگاه‎های منتخب همچنان در سئول برگزار می شود. 
قادری با بیان اینکه چند ماهی است که این مصوبه دوباره احیا شده و شورای شهر و شهرداری به خاطر کم کردن بار ترافیکی در تهران و کاهش آلودگی به دنبال برگزاری نمایشگاه‎های پر مخاطب در شهر آفتاب هستند، گفت: این مساله پیش شرط دارد و نمی‎توان یک شبه همه نمایشگاه ها را به شهر آفتاب منتقل کرد. 
شهردار شهر آفتاب با بیان اینکه الکامپ قرارداد بسته و نمی‎تواند نمایشگاه را به جای دیگر منتقل کند، گفت: آنها باید تقاضای خود را برای سال آینده به شهر آفتاب بیاورند. 
قادری با تاکید بر اینکه ما کاملا آمادگی داریم که نمایشگاه شهر آفتاب را در اختیار نمایشگاه پرمخاطبی مثل الکامپ قرار دهیم، گفت: اما آنها هیچگاه از ما درخواستی برای برگزاری نمایشگاه نکرده‎اند. 
وی افزود: علی رغم اینکه شهر آفتاب امسال هم می‎تواند به صورت آبرومندانه میزبان الکامپ باشد، آنها هیچ درخواستی نداده اند. 
وی اضافه کرد: وضعیت شهر آفتاب به گونه‎ای نیست که نتوان الکامپ را در آن برگزار کرد، اما مجری هم این حق را دارد که خودش محل نمایشگاه را انتخاب کند. 
با تمام این اوصاف، با توجه به زمان بسیار کمی که تا برگزاری نمایشگاه الکامپ باقی مانده و سخنان شهردار شهر آفتاب مبنی بر اینکه الکامپ قرارداد بسته و نمی‎تواند نمایشگاه را به جای دیگر منتقل کند، احتمال انتقال الکامپ بعید به نظر می رسد و این نمایشگاه ششم تا نهم مردادماه در محل نمایشگاه‎های بین‎المللی برگزار خواهد شد. با این وجود منتظر اعلام موضع رسمی برگزارکنندگان الکامپ بیست و چهارم در این  خصوص هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :