آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241460
تاریخ انتشار : 20 تیر 1397 10:25
تعداد بازدید : 462

رییس سازمان توسعه تجارت:

صرافان واسطه معاملات کالاهای گروه ۳ شدند

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: در این سازمان تصویب شد که پروانه صادراتی در سامانه نیما به شکل رقابتی به صرافان فروخته شود و صرافان برای کالاهای گروه سه، ارزهای خریداری شده از صادرکنندگان را به واردکنندگان عرضه کنند.


ایسنا-  مجتبی خسرو تاج  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران موضوع صادارت غیر نفتی و نقش آن در تحقق سیاست های حمایت از تولید داخل را بررسی کردند. 
خسروتاج در این نشست درباره ضعف بازارسازی و ظرفیت سازی و نقش آن در رونق بازار، اظهار کرد: در ماه‎های اخیر با انباشت محصول واحدهای تولیدی مواجه بودیم، در حالیکه باید به این واحدها در فروش محصولات آنها کمک کرد و اهمیت بازاریابی در این مقوله مشخص می شود و بازاریابی را باید در هر دو سطح خرد و کلان مورد توجه قرار دهند، چراکه به دلیل نوع کالا، بنگاه ها باید در سطح خرد بازاریابی انجام دهند و این وظیفه دولت نیست.
وی افزود: گاهی دولت می‎خواهد یک رشته‎ای را شاخص و برند کند و برای آن تبلیغات کلان و خاصی انجام دهد.
رییس کل سازمان توسعه تجارت همچنین در رابطه با فراهم کردن بستر صادرات برای واحدهای تولیدی کوچک، گفت: سازمان توسعه تجارت بر این موضوع تاکید دارد که در سفرهای وزرا و در گفت وگوهای دو جانبه فضا برای صادرات بنگاه های کوچک فراهم شود. مانند سفر اخیر رییس جمهور به اتریش و سوئیس که این موضوع را پیگیری کردیم.
خسرو تاج در مورد بسته حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط گفت: در مقوله بازاریابی، ارتباط با واحدهای دانشگاهی و مسایل مورد نیاز این واحدها در بسته حمایتی دیده شده ۱۳۰۰ میلیارد تومان در این رابطه اعتبار در نظ  ر گرفتیم.
خسروتاج در مورد مشکلات بازرگانی کشورهای منطقه و همسایگان کشورمان که فرصت جذب بازار برای کشور دارند به مثال قطر پرداخت و اظهار کرد: محموله مرغ تازه ایران از راه هوایی به قطر صادر می شود و صاردات ما دو برابر شده که با وجود جمعیت دو میلیونی، بازار خوبی برایمان بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :