آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241512
تاریخ انتشار : 23 تیر 1397 12:21
تعداد بازدید : 823

ریزش فالوورها در توییتر آغاز شد

از روز چهارشنبه گذشته، سیاست جدید توییتر برای حذف حساب های کاربری مشکل دار آغاز شد و به همین دلیل کاربران این شبکه اجتماعی، شاهد ریزش در تعداد دنبال کننده های خود بودند.

فناوران- توییتر اعلام کرد که در اجرای برنامه های مقابله با حساب های کاربری تقلبی، اخبار جعلی و حساب هایی که به دیگران آزار می رسانند، حساب های کاربری قفل شده (Locked) را حذف خواهد کرد. در پی این اقدام که از روز چهارشنبه گذشته آغاز شد، کاربران در سرتاسرجهان شاهد ریزش تعداد دنبال کننده های خود بودند. این ریزش، در اکانت های با دنبال کننده بالا، بیشتر به چشم می آید؛ مثلا حساب های کاربری باراک اوباما در حدود 300 هزار و دونالد ترامپ بیش از 100 هزار فالوور خود را از دست دادند.
توییتر معمولا وقتی تغییر ناگهانی در رفتار یک حساب کاربری را تشخیص بدهد؛ آن حساب را قفل می کند. برای مثال اگر یک حساب کاربری ناگهان تعداد زیادی پاسخ (ریپلای) به توییت های دیگر ثبت کند، لینک های گمراه کننده بفرستد یا اینکه تعداد زیادی از حساب های دیگر، آن حساب را مسدود کنند، توییتر آن اکانت را قفل می کند. همچنین اگر توییتر دریابد که مشخصات حساب کاربری لو رفته، آن را قفل می کند. البته در تمامی این موارد، توییتر با صاحب حساب کاربری تماس می گیرد و خواستار تغییر گذرواژه می شود و اگر صاحب اکانت به این درخواست پاسخ ندهد، حساب کاربری اش همچنان قفل خواهد ماند.
علاوه بر اینها، حساب های کاربری دیگری هم هست که از ابتدا برای ارسال اسپم ایجاد شده و شناسایی آنها برای توییتر ساده تر است. مبارزه و حذف این حساب های کاربری، بخشی از تلاش های تازه توییتر برای ایجاد اعتماد کاربران و فضایی بهتر برای گفت وگو در این پلتفرم است.
جک دورسی، مدیرعامل توییتر در ماه مارس گذشته برای مبارزه با آزار، بات ها و اطلاعات نادرست متعهد شده بود.
در ماه مه نیز این شرکت از تغییرات گسترده در الگوریتم رتبه بندی خود خبر داد؛ به نحوی که توییت های اکانت های مشکل دار در نتایج جست وجو در انتهای فهرست قرار بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :