آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24224

بورس ايده در پارک علم و فناوری یزد راه افتاد

با امضاي تفاهم نامه ميان پارك علم و فناوري يزد و شركت تعاوني پيشگامان، مركز بورس ايده راه اندازي شد.

فناوران- مراسم امضاي تفاهم‌نامه مركز بورس ايده با حضور مديرعامل و مديران شركت تعاوني پيشگامان و مديران شركت‌هاي مستقر در پارك و جمعي از مديران و كارمندان ستادي پارك علم و فناوري يزد در محل این پارك برگزار شد.
محمدعلي امراللهي، ریيس پارك علم و فناوري يزد با بيان اينكه با توجه به برگزاري 10 دوره جشنواره ملي ايده‌هاي برتر توسط پارك علم و فناوري يزد و ضرورت ايجاد زمينه تجاري‌سازي ايده‌ها، مركز بورس ايده راه‌اندازي مي‌شود، گفت: از طريق اين تفاهم‌نامه اموري همچون پيگيري مستمر كارها، تماس دایم با ايده‌پردازان، زمينه‌سازي براي جذب سرمايه‌گذار، تبديل ايده‌‌هاي رسيده به فناوري، توليد و تجاري‌سازي آن انجام مي‌شود.
وی درباره اهميت راه‌اندازي مركز بورس ايده از سوي معاونت پژوهشي و فناوری وزارت علوم، افزود: اميدواريم هرچه سريع‌تر اين مركز عملياتي شده و ارتباط موثري را ميان پارك‌هاي سراسر كشور ايجاد كند.
در ادامه مراسم، محمدرضا رضايي‌نژاد، مديرعامل شركت تعاوني پيشگامان كوير يزد با بیان اينکه ايده‌ در كشور وجود دارد ولي به درستي از آنها استفاده نمي‌ شود، گفت: شايد را‌ه‌اندازي اين مركز جرقه‌اي باشد كه ايده‌ها ديگر بايگاني نشوند و قابليت سرمايه‌گذاري داشته باشند.
وي افزود: اين مركز راهكاري براي درآمدزايي ايده‌ها خواهد بود و مي‌تواند براي استان و نيز كشور فوايد بسياري به همراه داشته باشد.
سپس احسان فرشادي مديرعامل شركت دانش ‏بنیان گروه پیشگامان گفت: بورس ايده به دو بخش اصلي ايجاد بازار براي ايده‌پردازان و رشد و پرورش ايده‌هاي خام تقسيم مي‌شود و اميدورايم با راه‌اندازي اين مركز فناوري را به تجاري‌سازي تبديل كنيم.
در مفاد تفاهم‌نامه راه‌اندازي اين مركز آمده است كه از امكانات شركت پيشگامان در پارك علم و فناوري يزد استفاده شود و با توسعه فعاليت‌ها، این پارك مكاني مناسب براي ايجاد دبيرخانه مركز بورس ايده تخصيص دهد و همچنین شركت پيشگامان، طرح‌ها و اقدامات كلان پيشنهادي، برای فعال‌تر كردن دبيرخانه را براي بررسي و تصويب به شورا ارایه مي‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :