آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24228
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1391 1:16
تعداد بازدید : 452

رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:

افزایش 30 درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در سال جاری

رییس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات غیر نفتی تا سال 94 از مرز 80 میلیارد دلار عبور می كند.

ایلنا- حمید صافدل با اشاره به اهداف برنامه پنجم توسعه افزود: هم‌اكنون صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران روال عادی خود را طی می‌كند و در سال 94 از مرز 80 میلیارد دلار عبور خواهد كرد.
وی با بیان اینكه برخی از مشكلات و محدودیت‌ها باعث عزم بیشتر برای خوداتكایی و استقلال كشور شده است گفت: امروز توان كشور بیش از پیش در مسیر صادرات قرار گرفته است.
صافدل همچنین به افزایش 30 درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در 11 ماهه امسال اشاره كرد و افزود: تجارت خارجی كشور فصل جدیدی را آغاز كرده كه در آن هم محدودیت هم فشار  و هم اتكا وجود دارد كه با توان و استعداد داخلی به توسعه اقتصادی خواهد رسید.
وی به مدیریت واردات در شرایط حاضر اشاره كرد و افزود: در حوزه مدیریت واردات تمركز ما بر جلوگیری از خروج ارز مرجع، مواد خام وارد شده و جلوگیری از واردات كالاهای مشابه داخلی است. معاون وزیر در توسعه روابط اقتصادی گفت: صادرات غیر نفتی ما در برنامه اول یازده و هفت دهم میلیارد دلار در  برنامه دوم 15 میلیارد دلار در برنامه سوم 26 میلیارد دلار و در برنامه چهارم 79 میلیارد دلار بود كه صادرات غیر نفتی در برنامه چهارم با رشد 149 درصدی همراه بوده است. صافدل در خاتمه اظهار امیدواری كرد كه سال آینده آغاز فصل جدیدی از موفقیت‌ها برای نظام و مردم باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :