آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24229
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1391 1:17
تعداد بازدید : 602

با امضای تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه:

صنوف تولیدی در شهرک های صنعتی مستقر می شوند

تفاهم نامه سه جانبه استقرار صنوف تولیدی در شهرک های صنعتی از سوی معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و رییس شورای اصناف کشور دیروز در تهران امضا شد.

ایرنا- حسن رادمرد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: اجرای این تفاهم‌نامه از دیدگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب سیاست‌های حمایت از تولید و در راستای ساماندهی به فعالیت این بخش از صنوف صورت می‌گیرد.
وی افزود: حضور صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی با توجه به مزیت‌هایی که برای این گروه از فعالان صنفی فراهم می‌شود، می‌تواند پیامد رشد تولیدات آنها را فراهم سازد.
همچنین فخرالله مولایی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: فلسفه این تفاهم‌نامه ساماندهی صنوف تولیدی از وضعیت پراکنده در اقصی نقاط کشور در شهرک‌های صنعتی است و پس از آن از مزایای پیش‌بینی شده برخوردار می‌شوند.
وی گفت: تمامی مشوق‌های استقرار در شهرک‌های صنعتی مشمول صنوف تولیدی مستقر در این مناطق می‌شود که خرید زمین آسان با پیش پرداخت 10 تا 20 درصدی و اقساط 30 تا 42 ماهه، بهره‌مندی از تسهیلات ریالی فنی واعتباری از 100 میلیون تومان تا سقف یک و نیم میلیارد تومان که نرخ بازگشت آن حداکثر 12 درصد است از جمله این تسهیلات است.
مولایی افزود: علاوه بر معافیت مالیاتی، از این مزیت در بخش گمرکی نیز برای تامین ماشین آلات برخوردار خواهند شد.
وی گفت: اکنون همه شرایط برای استقرار صنوف تولیدی در این شهرک‌های صنعتی فراهم شده و نهادهای خدمات‌رسان از قبیل آب، برق و گاز موظف‌اند تا درب واحد صنفی مربوطه خدمت لازم را ارایه دهند.
قاسم نوده فراهانی رییس شورای اصناف نیز در این مراسم گفت: شرط اصلی حضور واحدهای صنفی تولیدی در این شهرک‌ها، داشتن پروانه کسب از اتحادیه مربوطه است.
وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه صنوف تولیدی از تسهیلات پیش‌بینی شده در صنعت بهره‌مند می‌شوند و با حضور در این شهرک‌ها امکان توسعه بهره‌وری و ارتقای فعالیت خود را پیدا می‌کنند.
نوده فراهانی افزود: انتظار می‌رود با استقرار صنوف یاد شده در این شهرک‌ها از حالت رکود گونه در فعالیت و گلایه‌مندی که از وضعیت خود دارند، خارج و شرایط‌شان بهبود پیدا کند.
وی بر لزوم توجه به تولیدات کیفی از سوی صنوف تولیدی تاکید کرد و گفت: چنانچه صنوف به این مساله مهم یعنی رعایت کیفیت تولیدات توجه نداشته باشند، خیانت به جامعه کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :