آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24230
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1391 1:20
تعداد بازدید : 530

کاهش 50 درصدی کارمزد صدور ضمانت نامه بانکی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از کاهش 50 درصدی کارمزد صدور ضمانت نامه بانکی برای بنگاه های تعاونی کشور خبر داد و گفت: صدور ضمانت نامه های جدید در دستور کار سال 92 قرار دارد.

خبرگزاری مهر- امیر میمنت‌آبادی با بیان اینکه کارمزد صدور ضمانت‌نامه اعتباری برای تعاونی‌ها در سال اول به صورت متوسط 5/1 تا دو درصد است، گفت: در سال‌های آینده این میزان به نیم درصد کاهش می‌یابد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون با اعلام اینکه این میزان دریافت کارمزد به منظور تقویت بخش تعاون و حمایت از بنگاه‌های فعال در این حوزه به نصف کاهش یافته است، گفت: البته میزان دریافت کارمزد در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و خدمات متفاوت است.
میمنت‌آبادی افزود: این موارد بستگی به نوع طرح دارد که البته در اساسنامه صندوق پیش‌بینی شده است. به صورت کلی میزان دریافت کارمزدها به نصف کاهش یافته است.
این مقام مسوول در بخش تعاون گفت: تلاش برای صدور انواع ضمانت‌نامه بانکی برای تعاونی‌ها و ایجاد گردش مالی شرکت‌های تعاونی و تقویت اعتبارات بنگاه‌های تعاونی کشور را از اولویت‌های کاری این صندوق برشمرد.
وی افزود: همچنین برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از سرمایه‌ها در بنگاه‌های بخش تعاونی نیز مورد توجه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون است. به صورت کلی صندوق در نظر دارد تا علاوه بر صدور ضمانت‌نامه دریافت تسهیلات بانکی برای تعاونی‌ها، در صدور انواع جدیدی از ضمانت‌نامه‌ها نیز فعالیت
کند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون گفت: آموزش به مدیران مالی تعاونی‌ها و تشکل‌ها به این منظور که علاوه بر دریافت ضمانت‌نامه وام از صندوق، به سمت دیگر ضمانت‌نامه‌ها نیز گرایش پیدا کنند. به گفته میمنت‌آبادی، تقویت نمایندگی‌ها از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار سال آینده است که در دستور کار صندوق قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :