آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242469
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1397 11:51
تعداد بازدید : 507

حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در حوزه تجدیدپذیر

معاون انرژی های تجدیدپذیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی گفت: سرمایه گذاری ها در حوزه تجدیدپذیر نشان می دهد دنیا با شتاب در حال حرکت در مسیر توسعه این بخش است بنابراین برای توسعه سریع کشور در این حوزه ستاد از ایده ها و طرح های فناورانه محققان کشور حمایت می کند.

معاونت علمی ریاست جمهوری - فریدون رضایی معاون انرژی های تجدیدپذیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی درباره ضرورت فعالیت فناوران و محققان کشور در این حوزه اظهار کرد: سال گذشته موسسه VERN 21 گزارشی را منتشر کرد که نشان داد بیش از 310 میلیارد دلار سرمایه گذاری روی برق تجدیدپذیر انجام شده که این میزان 3 برابر سرمایه گذاری‎ها روی منابع فسیلی است همچنین این میزان سرمایه‎گذاری نسبت به سرمایه‎گذاری‎ها در بخش هسته‎ای (به میزان 42 میلیارد دلار) نیز چشمگیر است. پس این آمار حاکی از این است که دنیا با شتابی سریع در مسیر توسعه صنعت انرژی‎های تجدیدپذیر قرار گرفته است و آن را ابزار مقابله با تغییرات اقلیمی و کاهش گرمایش جهانی می‎داند.
رضایی با بیان اینکه پس هدف توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تولید انرژی های پاک است گفت: یکی از مشکلات اساسی که کشورها با آن دست به گریبان هستند تغییرات اقلیمی است به گونه ای که مردم در سال جاری گرم ترین درجه حرارت را تجربه کردند. بنابراین با کاهش استفاده از سوخت های فسیلی به عنوان تولیدکننده حرارت حرکتی تاثیرگذار برای جلوگیری از این گرمایش جهانی انجام می شود.
رضایی همچنین عنوان کرد: ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی نیز قطعا از ایده ها و طرح های فناورانه محققان کشور در این حوزه حمایت می کند اما آنچه برای ستاد مهم است پرهیز از انجام طرح‎های پژوهشی بدون هیچ دستاورد عملی است در حال حاضر نیاز داریم که به صورت عملیاتی وارد حوزه تجدیدپذیر شویم تا با اقداماتی اجرایی شاهد بهره‎وری هر چه بیشتر منابع تجدیدپذیر باشیم. بنابراین نگرش جدید پشتیبانی از طرح های فناورانه با هدف دستیابی به بازارهای داخلی و خارجی است. 
رضایی با بیان اینکه ستاد در تمام بخش های انرژی های تجدیدپذیر از محققان حمایت می کند گفت: توسعه انرژی های تجدیدپذیر در کشور در مسیر خوبی قرار دارد و ستاد نیز می تواند قانونمندانه حرکت در این مسیر را تسریع کند تا در مدت زمان کمتر و با کیفیت مطلوب به هدف مد نظر در کشور برسیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :