آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242471
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1397 11:53
تعداد بازدید : 519

تلاش برای اجرایی شدن برگزاری نمایشگاه ها توسط تشکل ها

در نشست اعضای هیات مدیره شورای مشورتی تشکل های اتاق تهران با هیات رییسه این اتاق، ضمن بررسی عملکرد این شورا، در خصوص راهکارهایی برای استفاده بیشتر از توان مشورتی این شورا بحث و تبادل نظر شد.

اتاق تهران - شورای مشورتی تشکل های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از ابتدای سال جاری و با هدف بهره گیری از توان و ظرفیت تشکل ها در مدیریت اقتصاد بخش خصوصی و مشورت دهی به دولت و دستگاه های اجرایی تشکیل شده است.
محمدرضا مرتضوی، رییس شورای مشورتی تشکل های اتاق تهران، با ارایه گزارشی از روند شکل گیری این نهاد و عملکرد آن طی چهار ماه گذشته افزود: تشکل ها و اتحادیه های عضو اتاق بازرگانی از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردار هستند و شورای مشورتی تشکل ها می تواند به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی اتاق بازرگانی نقش خود را در راستای اهداف بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی ایفا کند.
مرتضوی سپس یکی از اقدامات مشترک میان اتاق تهران و تشکل ها را ارزیابی عملکرد و رفتار سازمان بورس در طی دست کم دو سال اخیر عنوان کرد و خواستار بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت این نهاد از سوی بخش خصوصی شد. علی نقیب دیگر عضو شورای مشورتی تشکل های اتاق تهران نیز به شرایط پیش آمده برای اقتصاد کشور به ویژه طی ماه های اخیر پرداخت و بر نقش تشکل ها در برون رفت از مشکلات داخلی تاکید کرد.
وی افزود: در صورتیکه تشکل ها و اتحادیه ها با حمایت های درست و به موقع، قدرت واقعی خود را به دست آورند، با کمک این بخش ها می توان برون رفت از مشکلات داخلی در حوزه اقتصاد و رفع موانع موجود را تضمین کرد.
همچنین در این جلسه، دیگر اعضای شورای مشورتی تشکل های اتاق تهران دیدگاه های خود را مطرح کردند. کاوه زرگران دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق تهران بر حمایت اتاق بازرگانی از برگزاری نمایشگاه های تخصصی توسط تشکل ها تاکید کرد.
در ادامه این نشست، رییس اتاق تهران طی سخنانی یکی از اولویت های کاری این اتاق در دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی را کمک به تشکل ها برای دستیابی به توانمندی بیشتر و نقش آفرینی ملموس در سیاست گذاری ها و تصمیم سازی ها عنوان کرد. مسعود خوانساری راه اندازی خانه تشکل ها از سوی اتاق تهران را در همین راستا دانست و تصریح کرد که با تجهیز یک ساختمان در مرکز تهران، تشکل ها مکان مناسبی برای رسیدگی به امور خود به دست آورده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :