آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242517
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397 9:43
تعداد بازدید : 505

قابلیت سفارش خرید بلندگوی الکسا بی استفاده ماند

با وجود تبلیغات گسترده شرکت آمازون در مورد امکانات بلندگوی هوشمند این شرکت برای دریافت صوتی سفارش خرید، تقریبا هیچ کس تا به حال از قابلیت مذکور استفاده نکرده است.

مهر– بر اساس گزارش گیزمودو، تا به حال میلیون ها دستگاه بلندگوی هوشمند الکسا و دیگر تجهیزات مرتبط با آن توسط شرکت آمازون به فروش رفته و این شرکت امیدوار بوده از این دستگاه برای سفارش صوتی خرید انواع کالا و خدمات استفاده شود؛ اما عموم مردم از ایده یادشده استقبال نکرده اند.
بر اساس آمار موجود ۵۰ میلیون واحد از بلندگوی صوتی هوشمند الکسا به فروش رفته است، اما از آنها برای خرید کالا از سایت آمازون استفاده نشده است. از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا به حال تنها دو درصد از کاربران بلندگوهای مذکور از آنها برای خرید کالا استفاده 
کرده اند.
90 درصد از خریداران بلندگوی الکسا اصلا از قابلیت خرید صوتی این وسیله استفاده نکرده اند و در مجموع ۲۰ درصد از کاربران با صدور فرمان های صوتی مانند «فلان اقلام خاص کجاست؟» تلاش کرده اند از وجود اجناس مورد علاقه شان در سایت آمازون مطلع شوند و سپس به روش های دیگری آنها را خریداری کنند.
پیش از این برخی تحلیل گران مدعی شده بودند ۱۶ درصد از کاربران بلندگوهای هوشمند صوتی حداقل یک بار در ماه از آنها برای خرید استفاده می کنند، اما یافته های جدید صحت این ادعاها را به طور جدی زیر سوال برده و نشان داده که از الکسا و دستگاه های مشابه با آن برای اموری مانند کنترل وضعیت آب و هوا، ارتباط با دیگر دستگاه های هوشمند، پخش موسیقی و گوش کردن به اخبار استفاده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :