آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242583
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1397 8:37
تعداد بازدید : 479

بازدید شرکت های دانش‎بنیان ایرانی از تکنوپارک گرجستان

هیات ایرانی که به منظور شرکت در دومین نشست تجاری B۲B ایران به گرجستان سفر کرده، در حاشیه این رویداد از تکنوپارک این کشور بازدید کرد.

معاونت علمی ریاست جمهوری- دومین نشست تجاری B۲B ایران در کشور گرجستان با هدف برقراری ارتباط تجاری بین شرکت‎های دانش‎بنیان ایرانی و گرجی با حضور نماینده  ۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور به همراه هیات ایرانی، برگزار شد که در همین راستا شرکت های دانش‎بنیان ایرانی و گرجی در نخستین روز این نشست با هم به گفت و گو و پرسش و پاسخ پرداختند.
در حاشیه سفر هیات ایرانی به گرجستان، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با همراهی رییس تکنو پارک و رئیس آژانس نوآوری گرجستان از استارت‎آپ‎های مستقر در پارک به همراه شرکت های دانش‎بنیان ایرانی بازدید کردند. تکنو پارک گرجستان در سال ۲۰۱۶ از  آغاز به کار کرده و  در حال حاضر بیش از ۲۰۰ استارت‎آپ در تمامی حوزه های علمی و فناوری در این پارک حضور دارند. این مکان یک فضای آزاد برای کسب و کار در گرجستان بشمار می رود.
در حاشیه سفر هیات ایرانی، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با چرکز بشویلی قایم مقام وزیر اقتصاد و توسعه پایدار–آژانس سرمایه گذاری، خیدورلی رییس آژانس نوآوری و فناوری،  خارانیشویلی معاون وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان ملاقات کرد که در این ملاقات به مباحث مربوط به نحوه تعامل شرکت‎های دانش‎بنیان ایرانی جهت همکاری با شرکت‎ها و استارت‎آ پ‎های گرجی بحث و تبادل نظر پرداخته و توافقات لازم صورت گرفت. همچنین در نشست دو جانبه ای با رییس آژانس سرمایه گذاری این کشور حضور یافت. علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: ظرفیت های مشترکی میان کشورهای ایران و گرجستان وجود دارد. حضور شرکت های دانش‎بنیان در این نشست ها نیز به منظور تکمیل ظرفیت های مشترک خواهد بود. بنابراین امیدواریم بستر فعالیت سرمایه گذاری بهتری فراهم شود.
وی  ادامه داد: بیشتر پازل های فناوری در ایران شکل گرفته و به فعالیت استارت‎آپ ها سرعت داده شده است. با توجه به این رشد و ظرفیت بالای نیروی انسانی در ایران، امکان تعامل در حوزه استارت‎آپ ها و تعامل با کشورهای همسایه در این زمینه بالا به نظر می رسد. حضور شرکت های پیشران در فناوری های نوین می تواند این بستر را تقویت کند. دلیری افزود: شرکت‎های ایرانی امروز از تکنوپارک کشور گرجستان بازدید کردند. در جلساتی که با مدیران این پارک داشتند بستر فعالیت و همکاری را مناسب دیدند، اما سوالاتی ایجاد شد که در تعامل با کشور گرجستان باید حل شود.  شرکت‎هایی که به گرجستان سفر کرده‎اند، شرکت‎هایی هستند که بستر صادراتی دارند. دیدگاه صادرات کالایی آنها این است که امکان همکاری مشترک با شرکت‎های گرجستانی را خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :