آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242597
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1397 9:10
تعداد بازدید : 485

بازار کالاهای کامپیوتری و صوتی و تصویری در کما

بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری، دیجیتال و صوتی و تصویری در دو ماه گذشته بدترین دوران خود را سپری کرده و به گفته فعالان این بازارها، میزان فروش در بازارهای مورد نظر در حد چشمگیری کاهش یافته و در برخی موارد حجم فروش به حد صفر رسیده است.

فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر در شرایط فعلی میزان تقاضا برای انواع کالاهای کامپیوتری از کالاهای گران قیمت گرفته تا قطعات و تجهیزات کامپیوتری به حد صفر نزدیک شده است و همین موضوع موجب شده است که بسیاری از کسبه از این حوزه خارج و یا واحدهای فروشگاهی بدون مشتری خود را تعطیل کنند.
در بازار لوازم صوتی و تصویری هم وضعیت به همین منوال است. به گفته فعالان بازار این کالاها، میزان تقاضا برای کالاهای این حوزه از تلویزیون گرفته تا دستگاه های جانبی مانند گیرنده های دیجیتال تلویزیون و ... بی رونق است. فعالان بازار این کالا اعلام کردند که محدود نیاز کاربران این کالا از طریق قاچاق تامین می شود و اگر شخصی هم به سراغ نمونه های غیر قاچاق برود، انتخابش نمونه های ارزان قیمت بازار است. به گفته آنها، حتی برخی از خریداران به سراغ نمونه های کارکرده بازار می روند که این موضوع از نظر کارشناسان توصیه نمی شود. به گفته کارشناسان، از آنجا که تلویزیون دارای عمر کاربری مشخص است، خرید نمونه های کارکرده به کاربران توصیه نمی شود. در بازار کالاهای دیجیتال مانند گوشی تلفن همراه، دوربین های دیجیتال و... هم وضعیت به همین منوال است. کارشناسان می گویند که خریداران نه توان مالی برای خرید دارند و نه شوقی برای خرید کالاهای از رده خارج موجود در بازار.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :