آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242683
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1397 11:6
تعداد بازدید : 545

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد

حمایت از 3 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در صندوق

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام ایجاد 6 صندوق سرمایه گذاری مشارکتی در کشور گفت: طرح های دانش بنیانی که بازار مناسبی داشته باشند، می توانند از تسهیلات صندوق «سیدمانی» بهره مند شوند.

ایسنا - بهزاد سلطانی با تاکید بر ضرورت همکاری میان دستگاه ها در حوزه های سیاستگذاری های اجرایی، افزود: این در حالی است که مشاهده می شود دستگاه هایی که وظایف آن ها تعیین شده است، به ماموریت های سایر دستگاه ها وارد می شوند و این امر نشان می دهد که در فضای علم و فناوری هنوز هماهنگی های لازم ایجاد نشده است. سلطانی با بیان اینکه تاکنون 8 هزار و 316 درخواست از سوی شرکت های دانش بنیان به این صندوق ارسال شده است، گفت: این تعداد در حالی است که تعداد شرکت های دانش بنیان موجود در کشور 3 هزارو 566 شرکت است. این عدد نشان می دهد که بطور متوسط هر شرکت دو درخواست از این صندوق داشته است و همچنین این شرکت ها صندوق را به عنوان تکیه گاه خود پذیرفته اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 448 درخواست در حال بررسی است، افزود: این تعداد درخواست 3 هزار و 25 میلیارد تومان درخواست تسهیلات از صندوق دارند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات لیزینگ را از دیگر خدمات این صندوق در راستای بازارسازی برای محصولات دانش بنیان عنوان کرد و افزود: تاکنون 44 میلیارد تومان تسهیلات لیزینگ پرداخت شده است که این عدد نشان می دهد با اعتبارات صندوق خرید و فروش محصولات دانش بنیان صورت گرفته است.
سلطانی بیشترین حمایت این صندوق را در حوزه زیست فناوری عنوان کرد و گفت: در این حوزه 300 طرح به مبلغ 217 میلیارد تومان مصوب شده است و بعد از آن حوزه فناوری اطلاعات با 399 شرکت با 129 میلیارد تومان، الکترونیک و کنترل با 274 شرکت و با 141 میلیارد تومان و تجهیزات پیشرفته ساخت داخل با 215 شرکت و با 119 میلیارد قرار دارند.
وی با تاکید بر ضرورت همکاری با وزارتخانه های مختلف، گفت: ما آمادگی داریم تا با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صندوق های خطرپذیر تخصصی در حوزه ICT ایجاد کنیم تا از تسهیلات آن نسبت به حمایت در استارتاپ های این حوزه اقدام کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :