آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242693
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1397 11:50
تعداد بازدید : 230

یادگیری ماشینی از کنترل خارج می شود

دانشمندان کامپیوتر هشدار می دهند یادگیری ماشینی در حال حاضر از کنترل خارج شده و انسان قادر به متوقف کردن آن نیست.


آنا- دانشمندان کامپیوتر خبر از خطر بالقوه ای می دهند؛ پیشرفت در هوش مصنوعی می تواند منجر به وجود آمدن مغزی خارجی یا سیستم هوش مصنوعی ای شود که انسان قادر به کنترل آن نیست.
دانشمندان ام آی تی با بررسی تکنولوژی های جدید به این نتیجه رسیده اند که سرعت سرسام آور پیشرفت تکنولوژی هشدار دهنده است. اخیراً الگوریتم هایی طراحی شده است که سرعت قابل توجه آنها باعث شگفتی سازندگان آنها شده است.
ان ویدیا شرکت تراشه سازی است که خودروهای خودران آن با خودروهای خودران شرکت هایی مانند گوگل، تسلا و جنرال موتورز فرق دارد. خودروی ان ویدیا مبتنی بر الگوریتم هایی است که بعد از تماشای یک انسان در حال رانندگی می آموزد که چگونه رانندگی کنند.
حالا خودروی ان ویدیا با موفقیت یادگرفته است که رانندگی کند. با این حال برنامه نویس های این شرکت از سرعت یادگیری این الگوریتم شگفت زده شدند. این سیستم قادر است اطلاعات را جمع آوری و به نتایج قابل ملموس ترجمه کند اما دانشمندان نمی دانند که چگونه این کار را با چنین سرعتی انجام داده است.
تکنولوژی ان ویدیا براساس یادگیری ماشینی است. این سیستم طوری طراحی شده است که اطلاعات را از سنسورهای خودرو دریافت کند و به شبکه ای از عصب های مصنوعی منتقل کند. سپس این اطلاعات پردازش می شوند و فرمان مناسبی را به فرمان، ترمز یا سیستم های دیگر خودرو می فرستند.
سیستم های هوش مصنوعی به سرعت در حال یادگیری هستند. مغز متفکر مصنوعی یا مغز خارجی ایده جدیدی نیست. در حال حاضر روبات هایی وجود دارند که خبر می نویسند، بیماری شیزوفرنی را تشخیص می دهند یا کار بانکی می کنند. شاید این پیشرفت ها هیجان انگیز باشد اما دانشمندان نگران پیامدهای ناگفته این پیشرفت هستند.
دانشمندان معتقدند باید راه هایی پیدا کرد تا تکنیک هایی مانند یادگیری ماشینی برای سازندگان آنها قابل فهم تر شود. در غیر این صورت پیش بینی شکست خوردن آنها دشوار می شود و حتی ممکن است سیستم هایی به وجود آیند که کنترل آنها برای انسان ها امکان پذیر نباشد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :