آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24304
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:2
تعداد بازدید : 501

صدور دو میلیون شناسنامه رایانه ای در سال 91

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: دو میلیون شناسنامه رایانه ای (جدید) از ابتدای امسال تاکنون برای ایرانیان صادر شده است.

ایرنا- محسن اسماعیلی افزود: این تعداد شناسنامه برای افراد 15 سال به بالا به منظور عکس‌دار کردن، اشخاصی که شناسنامه آنان مفقود و یا دچار پارگی و آبرفتگی شده و افراد 30 ساله صادر شده است.
وی با بیان اینکه شناسنامه‌های جدید با هدف ارتقای ویژگی‌های امنیتی صادر می‌شود، گفت: هم‌اکنون اگر کسی بخواهد شناسنامه خود را تغییر دهد، در هیچ نقطه از کشور شناسنامه‌های طرح قدیم صادر نمی‌شود.
اسماعیلی افزود: کسانی که شناسنامه آنها مشکلی ندارد، برای تغییر اقدام نکنند، زیرا شناسنامه‌های فعلی همچنان تا زمان اعلام فراخوان معتبر خواهد بود.
وی با بیان اینکه شناسنامه‌های جدید، 18 کد امنیتی دارد، گفت: این شناسنامه‌ها دارای چاپ اختصاصی برجسته، زمینه و هولوگرام حفاظتی، عکس اسکن شده، طراحی ایرانی چاپی، شماره ملی، بارکد شماره ملی، شماره سریال پانچ شده و صفحه مهرهای ضروری پرس شده
 است.
 این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال افزود: کاغذ استفاده شده برای شناسنامه‌های جدید تولید داخل و دارای واترمارک است که در متن آن نقشه جمهوری اسلامی‌ ایران دیده
می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :