آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24308
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:13
تعداد بازدید : 780

معاون مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اعلام کرد:

تولید 300 عنوان نرم افزار برای شخصیت ها و موسسات دینی مذهبی

معاون مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از تولید 300 عنوان نرم افزار برای شخصیت های مذهبی اعم از مراجع عظام تقلید و همچنین موسسات و مراکز دینی و پژوهشی خبر داد.

 ایسنا- حجت‌الاسلام محمدباقر خوانساری درباره مجموعه نرم‌افزارهای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی‌ گفت: این مرکز در زمینه تولید نرم‌افزارهای علوم اسلامی ‌به تمام دستگاه‌های تابع مانند دفتر مقام معظم رهبری و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که قصد تولید نرم‌افزار در موضوعات اسلامی‌ دارند خدمات‌دهی می‌کند. وی افزود: در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ‌سه بخش مجزا برای تولید نرم‌افزار داریم که مکمل یکدیگر هستند؛ بخش نخست ورود اطلاعات است که تایپ متون، تصحیح متون و تصحیح لیست‌های غیرتکراری از کتاب‌های تایپ شده و قرار دادن فرمت‌های تخصصی روی متن، عنوان، آیه، روایت، پاورقی و تفکیک آیات در این بخش انجام می‌شود و ما می‌توانیم بازیافت اطلاعات را از آنها داشته باشیم، بخش دوم پژوهش و بخش سوم بخش برنامه‌نویسی (فنی) نرم‌افزار است.
 معاون مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی گفت: کتاب‌های این نرم‌افزار دارای موضوعات احکام و مناسک حج، اسرار معارف حج، اعتقاد و پاسخ به شبهات، تاریخ مکه و مدینه، سفرنامه و خاطرات حج، مباحث اجتماعی و سیاسی حج، عتبات عالیات و سوریه و ادعیه حدیث است.
 خوانساری از تولید 300 عنوان نرم‌افزار برای شخصیت‌ها و موسسات مختلف اعم از مراجع عظام تقلید و موسسات دینی و پژوهشی خبر داد و گفت: مرکز خدمات کامپیوتری علوم اسلامی‌ همچنین بیش از 700 نرم‌افزار موبایلی طراحی کرده است و این مرکز آمادگی دارد کتاب‌های درسی، علمی، پژوهشی را تبدیل به نرم‌افزار تلفن همراه کند.
 وی افزود: این مرکز همچنین دروس فقیه و اصول مرحوم آیت‌الله بهجت(ره) و دروس آیت‌الله خویی را در قالب DVD تولید کرده است.
خوانساری گفت: تولید بیش از 500 عنوان نرم‌افزار و 700 عنوان نرم‌افزار تلفن همراه از جمله فعالیت‌های این مرکز است و از دیگر فعالیت‌های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ‌می‌توان به تولید نرم‌افزارهای مربوط به 10 هزار ساعت سخنرانی و تدریس شخصیت‌های دینی مذهبی و همچنین تایپ و تصحیح 20 هزار جلد کتاب برای تولید نرم‌افزاری اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :