آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24310
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:18
تعداد بازدید : 491

نرم افزار یکپارچه مالیاتی سال آینده اجرا می شود

رییس سازمان امور مالیاتی از اجرای آزمایشی نرم افزار یکپارچه مالیاتی در تهران و اجرای این نرم افزار در آینده نزدیک در سراسر کشور خبر داد.

 ایسنا- علی عسگری در دفاع از دو فوریت لایحه اصلاح قانون‌ مالیات‌های مستقیم گفت: برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه، کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را دنبال می‌کنیم.
وی افزود: از نظر درآمدها، ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای افزایش درآمدهای مالیاتی وجود دارد. هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان هستیم ولی کمتر از هفت درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به درآمدهای مالیاتی است.
 رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی را در دستور کار داریم، گفت: از سه سال قبل کار جامعی را در حوزه مالیاتی آغاز کرده‌ایم. طرح جامع مالیات‌ها در اردیبهشت ماه سال 89 با همکاری پیمانکار خارجی آغاز شد و اکنون 34 ماه است برای تهیه نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی کار را پیگیری می‌کنیم. البته اجرای این نرم‌افزار به صورت آزمایشی در تهران آغاز شده و از سال آینده در سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.
 وی افزود: بر این اساس اظهارنامه‌های مالیاتی از طریق این نرم‌افزار دریافت خواهد شد.
عسگری گفت: اگر دو فوریت لایحه مذکور به سرعت تصویب نشود، است فاده از این نرم‌افزار یک سال به تعویق خواهد افتاد و ما باید بر اساس برنامه پنجم توسعه، پایگاه اطلاعات کشور را سامان دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :