آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24312
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:27
تعداد بازدید : 635

معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات:

پست های بین المللی برای تصدی ایران شناسایی شد

در راستای تحقق شعار راهبردی "در مجامع بین الملل صحنه گردان باشیم" ظرفیت های موجود در کشور به منظور تصدی پست های مهم بین المللی شناسایی شده اند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمد کرم‌پور، معاون فناوری و امور بین‌الملل با بیان این مطلب، گفت: کسب جایگاه ممتاز و تعامل سازنده و اثرگذار در روابط بین‌الملل از طریق مشارکت موثر و نقش‌آفرین در کارگزاری‌های تخصصی ICT در عرصه‌های بین‌الملل و منطقه‌ای از جمله برنامه‌های تدوین شده در وزارت ارتباطات است.
وی افزود: این برنامه‌ها با هدف حفظ و صیانت از منافع ملی در حوزه‌های راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در سند چشم‌انداز 20 ساله کشور تبیین شده، طراحی و اجرایی می‌شود.
وی گفت: در این راستا و به منظور تحقق اهداف پیش‌بینی شده، توجه نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی به عنوان محیط مناسب تعامل چندجانبه، زمینه مطلوب مشارکت، توسعه همکاری در بخش‌های مختلف و توجه به موضوعات کارکردی مد نظر قرار دارد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که یکی از راهکارهای اجرایی تعریف شده، مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها و فرآیندهای منتهی به سیاست‌گذاری جهانی است، گفت: در این خصوص و با تلاش‌های صورت گرفته بیش از 100 پست مهم سازمانی اتحادیه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نظیر UPU، ITU و APPU استخراج شده است.وی افزود: از سوی دیگر و در راستای شناسایی ظرفیت‌های موجود در کشور، به منظور تصدی پست‌های بین‌المللی به بخش‌های دولتی، خصوصی و دانشگاهی اطلاع رسانی شده تا افراد توانمند و دارای شرایط لازم را به این معاونت معرفی کنند.
کرم‌پور این طرح را در راستای برنامه‌ها و رویکردهای استراتژیک نظام دانست و گفت: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته در این معاونت شرایط لازم برای احراز هر یک از پست‌های بین‌المللی نیز استخراج شده است.
وی گفت: پس از ایجاد بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های موجود و تطبیق شرایط هر یک از علاقه‌مندان با شرایط مد نظر سازمان‌های بین‌المللی اقدام‌های بعدی عملیاتی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :