آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24313
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:29
تعداد بازدید : 747

سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در دفاتر پیشخوان دولت

به گفته رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت، بخش خصوصی تاکنون چهار هزار میلیارد تومان برای ایجاد دفاتر پیشخوان سرمایه گذاری کرده است.

ایرنا- علی فلاح حقیقی روز گذشته در همایش هم‌اندیشی مسوولان دولتی و کارگزاران دفاتر پیشخوان دولت گفت: اگر ساختار اقتصادی مستقل برای شبکه دفاتر پیشخوان ایجاد نشود، این سرمایه‌گذاری از بین خواهد رفت.
وی از توسعه نامتوازن دفاتر پیشخوان در کشور انتقاد کرد و افزود: انتظار ما از کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان جلوگیری از توسعه نامتوازن دفاتر پیشخوان است.
فلاح افزود: توسعه کمی و افزایش بیش از نیاز دفاتر پیشخوان، اقتصاد این دفاتر را تهدید می‌کند و به همین دلیل تاکنون تعداد زیادی از دفاتر فعال از چرخه فعالیت خارج شده‌اند.
رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت از ایجاد تشکیلات موازی و انجمن‌های صنفی موازی دفاتر پیشخوان در استان تهران گلایه کرد و گفت: ایجاد تشکیلات موازی نتیجه‌ای جز اتلاف وقت و انرژی مسوولان دولتی و بخش خصوصی ندارد.
وی گفت: با حمایت اداره کار و استانداری تهران، یک تشکیلات واحد در این استان ایجاد شود.
رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت: ظرف یک ماه آینده بیش از 250 خدمت در شبکه دفاتر پیشخوان ارایه خواهد شد.
وی افزود: براساس آخرین توافقی که کانون کشوری دفاتر پیشخوان با وزارت جهاد کشاورزی داشته است، به زودی بیش از 200 خدمت پرترافیک مربوط به حوزه جهاد کشاورزی، در دفاتر شهری دفاتر پیشخوان ارایه خواهد شد.
وی گفت: به لطف کارگروه راهبردی دفاتر پیشخوان، ثبت‌نام کارت مرزنشینی در 18 استان شروع شده است که درآمد خوبی را برای این دفاتر ایجاد خواهد کرد.
فلاح، همچنین از واگذاری خدمات سازمان بورس به دفاتر پیشخوان خبر داد و گفت: مسوولان سازمان بورس اعلام کرده‌اند، خدمات خود را فقط از طریق دفاتر پیشخوان عرضه خواهند کرد.
وی افزود: از 28 فرودین ماه سال آینده عملیات اجرایی ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر و روستا با مساعدت وزارت کشور در دفاتر پیشخوان انجام خواهد شد.
رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت با اشاره به واگذاری درگاه خدمات الکترونیکی به این کانون گفت: در ابتدا سازمان پست به عنوان مجری درگاه خدمات الکترونیکی انتخاب شد، اما پس از یک سال و نیم هیچ عملیاتی انجام نداد، بر این اساس کار گروه راهبری دفاتر پیشخوان خدمات دولت تصمیم به واگذاری این درگاه به کانون گرفت.
فلاح افزود: کانون تاکنون دو میلیارد و 200 میلیون تومان در حوزه عملیات اجرایی درگاه سرمایه‌گذاری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :