آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24314
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 17:33
تعداد بازدید : 599

رگولاتوری برای مزایده دومین اپراتور پست همین روزها فراخوان می کند

با تلاش های صورت گرفته و براساس برنامه زمان بندی شده، فراخوان مزایده دومین اپراتور پستی تا پایان اسفند ماه امسال منتشر خواهد شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدعلی فرقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این مطلب گفت: امیدواریم پس از برگزاری این مزایده، پروانه دومین اپراتور پست کشور در نیمه نخست سال آینده واگذار شود.
وی افزود: بر همین اساس و تاکنون پیش‌نویس موافقت‌نامه پروانه اپراتور دوم پست و شرایط مزایده در رگولاتوری تهیه و تنظیم شده و پس از برگزاری این مزایده برنده آن اعلام خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات درباره چگونگی فعالیت اپراتور دوم پست افزود: در حوزه پست ساختاری در قالب سازمان پست جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی شده که شبکه اصلی تجزیه مبادلات و مدیریت خدمات پایه را به عهده دارد و سایر موارد در فرآیند عملیات پستی به عهده اپراتورها خواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که پیش از این پروانه فعالیت اپراتور اول پست به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسیده و به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران واگذار شده گفت: معتقدیم باید تا جایی که امکان دارد خدمات پست به دست مردم انجام
 شود.وی گفت: در این خصوص، برنامه‌ریزی برای حضور بخش خصوصی صورت گرفته و زمینه‌های لازم برای این منظور در حال انجام
 است.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ارتباط اپراتورهای پستی با سازمان پست گفت: اساسنامه سازمان پست در حال حاضر در حال بررسی است و با کمک فعالان حوزه و صاحب‌نظران تلاش بر این است که این اساس‌نامه طوری تدوین شود که ضمن در نظر گرفتن وظایف حاکمیتی سازمان پست در شبکه اصلی تجزیه و مبادله، یکپارچگی انجام خدمات توسط اپراتورها هم حفظ شود.
وی افزود: پست نقش راهبردی در راستای تحقق اهداف دولت و تدابیر مقام معظم رهبری دارد و یکی از محورهای اصلی تحقق عدالت گستری و خدمت‌رسانی به مردم،
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :