آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24321
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 18:0
تعداد بازدید : 475

نارضایتی بخش خصوصی جهان از تحریم ها علیه ایران

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه صحبت های وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی بیانگر این است که افق آینده با کاهش تحریم روشن تر خواهد بود، از مخالفت اتاق بازرگانی بین المللی با تحریم ها خبر داد.

خبرگزاری فارس- محمد نهاوندیان درباره کاهش تحریم‌های نظام سلطه و همچنین شایعه برداشته شدن تحریم‌های سوئیفت گفت: در مسایل مربوط به تحریم و فشارهای سیاسی بر حوزه اقتصاد به جای شایعات، باید به اظهارات مقامات رسمی اتکا کنیم.
وی افزود: اظهارات وزیر امور خارجه این نکته را مورد تاکید قرار داده است که کاهش تحریم‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد و می‌تواند مورد توجه باشد.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: ارزیابی مثبت دبیر شورای عالی امنیت ملی در کنار گذاشتن لحن خصمانه توسط تحریم‌کنندگان می‌تواند بیانگر این باشد که افق آینده روشن‌تر خواهد بود.نهاوندیان افزود: با استفاده از فضای احترام متقابل می‌توان گام‌های ملموس و عملی برای اثرگذاری بر صحنه اقتصادی برداشت و ایجاد فضای مثبت می‌تواند مقدمه خوبی برای اثربخشی این گام‌ها باشد.
رییس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال که حذف تحریم‌ها توسط سوئیفت، نقل و انتقال پول توسط بخش خصوصی را تقویت می‌کند گفت: به طور کلی موضع بخش خصوصی در سراسر جهان و اتاق‌های بازرگانی کشورها مخالف تحریم‌های اقتصادی است.
وی افزود: تحریم‌های اقتصادی اعمال فشار سیاست‌مداران به حوزه اقتصادی است، چراکه به مقاصد سیاسی خود نرسیده‌اند و به اقتصاد فشار می‌آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :