آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24322
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 18:2
تعداد بازدید : 530

مدیر پروژه تدوین نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی ایران:

نقش بخش خصوصی در توسعه اقتصاد الکترونیکی، محوری است

مدیر پروژه تدوین نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی ایران گفت: شرکت های بخش خصوصی خواستار ایجاد محیط رقابتی برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور هستند.

ایرنا- حسین پاریاب در نشست‏ تخصصی تدوین سند راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی با مدیران شرکت‏های برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، بر نقش محوری بخش خصوصی برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور تاکید کرد.
وی شناسایی موانع، مشکلات و خلاءهای موجود برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور و نیز تدوین راهبردها و ارایه راهکارها در این بخش را از رویکردهای این سند ذکر کرد.
پاریاب گفت: در این سند تعریف طرح‏های عملیاتی و پروژه‏ها با رویکرد یکپارچه‏سازی و جلوگیری از تصمیم‏گیری‏ها و فعالیت‏های جزیره‏ای در بخش‏های اصلی موثر بر تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور با محوریت بخش خصوصی تدوین شده است. به گفته پاریاب شرکت‏های فناوری اطلاعات و ارتباطات خواستار ایجاد محیط رقابتی برای بخش خصوصی در توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور از سوی دولت، تصمیم‌سازان و سیاست‏گذاران کشور شدند.همچنین در این جلسه مباحث اصلی چگونگی توسعه ارایه خدمات و سرویس‏های الکترونیکی توسط شرکت‏های فناوری اطلاعات و ارتباطات هم راستا با راهکارهای ارایه شده در سند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گفته پاریاب، براساس برنامه‏ریزی‏های به عمل آمده، سند مذکور در هفتمین همایش بین‏المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی که طی روزهای 29، 30 و 31 اردیبهشت‏ماه در مرکز همایش‏های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‏شود، با حضور مقامات ارشد کشور رونمایی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :