آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24332
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1391 18:23
تعداد بازدید : 615

مجوز انتشار مجدد ایران چک به بانک مرکزی داده شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تمدید مجوز انتشار ایران چک های ۵۰ هزار تومانی از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در جلسه مشترک هفته گذشته هیات رییسه مجلس با رییس کل بانک مرکزی، موافقت شد تا ایران چک ۵۰ هزار تومانی در سال جدید با هدف افزایش نیافتن هزینه ها انتشار یابد.

خانه ملت- ارسلان فتحی‌پور با یادآوری جلسه مشترک  هفته گذشته هیات رییسه مجلس با رییس کل بانک مرکزی، گفت: در این جلسه توافق شد به شرط زیاد نشدن هزینه‌ها انتشار ایران‌چک‌های ۵۰ هزار تومانی تمدید شود.
نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چاپ اسکناس درشت از جمله ۲۰ هزار تومانی می‌تواند به بیشتر شدن تورم در جامعه دامن بزند افزود: تاکنون لایحه‌ای برای انتشار پول درشت از سوی بانک مرکزی برای بررسی به مجلس داده نشده است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تمدید مجوز انتشار ایران‌چک‌های ۵۰ هزار تومانی از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد، و گفت: موافقت با انتشار ایران‌چک‌ها در سال جدید با هدف افزایش نیافتن هزینه‌ها صورت گرفت.
این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه هرگونه چاپ و انتشار اسکناس درشت موجبات دامن زدن به تورم را سبب می‌شود گفت: رواج پیدا کردن پول‌های درشت بین مردم موجب افزایش قیمت‌ کالا‌ها خواهد شد که این خود موجبات برجسته شدن معضلات اقتصادی در جامعه می‌شود.وی با بیان این مطلب که جلوی انتشار اسکناس‌های درشت برای کاهش بی‌ثباتی اقتصاد کشور باید گرفته شود، گفت: انتشار اسکناس‌های درشت موجبات از رده خارج شدن پول ریز می‌شود.
نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس افزود: در صورت رواج  اسکناس‌های درشت در جامعه باید منتظر از رده خارج شدن اسکناس‌های ریز بود چراکه این مساله ممکن است باعث افزایش قیمت بعضی از اقلام کم‌قیمت مانند نان که مایحتاج ضروری مردم است شود.رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نرخ تورم کنونی به خودی خود بالا بوده و بانک مرکزی نباید با اقدام به انتشار پول درشت موجبات زیاد شدن این نرخ و بیشتر شدن بیماری اقتصادی کشور را فراهم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :