آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24344
تاریخ انتشار : 26 اسفند 1391 10:26
تعداد بازدید : 1745

نگاهی به اپلیکیشن Pou و شبکه اجتماعی اختصاصی اش

فرزندخوانده های مجازی ما

"اینترنت زندگی ما را دگرگون کرده" این یک جمله کلیشه ای است که طی سال های اخیر زیاد تکرار شده است و البته واقعیت هم دارد. اما باید این جمله را کامل کرد و گفت ابزارهای دیجیتال در کنار اینترنت، زندگی ما را دگرگون کرده است. دنیای بسیاری از ما حالا دنیای دیجیتالی است؛ از ساعتی که صبح های زود ما را از رختخواب بیرون می کشد گرفته تا ابزاری که با آنها کار می کنیم و مهم ترین امور روزانه خود را انجام می دهیم. اما اینترنت، یکی از امکاناتی است که روی ابزار دیجیتال امروزی در اختیار ما قرار می گیرد. نرم افزارهای زیادی هستند که یا ما را سرگرم می کنند، یا به ما کمک می کنند کارهایمان را انجام دهیم. اما بعضی از برنامه ها هم هستند که ما به نیت سرگرمی و تفریح استفاده از آنها را شروع می کنیم اما ناگهان همه چیز برایمان جدی می شود و دیگر برایمان یک تفریح نیست. یکی از این برنامه ها، اپلیکیشن Pou است که به شما یک فرزند خواهد داد. اول همه چیز برای شما یک تفریح و سرگرمی است، اما کم کم متوجه می شوید که مرگ و حیات فرزندتان در دستان شماست و نگرانی هایتان آغاز می شود.

شبنم کهن چی

شاید برخی از شما در کودکی خود "تاماگوچی" داشتید. عروسک کوچک دیجیتالی که اگر به آن توجه نکنی، می‌میرد؟ چند سالی است که دانشمندان عروسک‌هایی مانند تاماگوچی می‌سازند، عروسک‌هایی که باید به آنها غذا داد، با آنها بازی کرد، آنها را تمیز نگه داشت و آنها را بزرگ کرد.

حالا برنامه‌نویسان و نویسندگان نرم‌افزار هم به این دانشمندان اضافه شده‌اند. مدتی است اپلیکیشنی برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها نوشته شده است که شما را صاحب فرزندی شبیه بارباپاپا می‌کند؛ فرزندی که شما مسوول غذا دادن، خواباندن، نظافت کردن، بازی کردن و دوست پیدا کردنش هستید. فرزندی که با توجه و مراقبت شما هر روز، بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. این اپلیکیشن (www.pou.me) Pou نام دارد.
وقتی شما این اپلیکیشن را نصب می‌کنید و وارد برنامه می‌شوید، یک پوی کوچک دارید که منتظر است برایش نامی انتخاب کنید. بعد از آن وظایف شما آغاز می‌شود.
پو باید سه مرحله را با مراقبت و توجه شما پشت سر بگذارد: نوزادی، کودکی و بزرگسالی. باید برای او از فروشگاه خرید کنید: مواد غذایی، پوشاک، لوازم بازی، لوازم بهداشتی. درآمدی که کسب می‌کنید تابع مراقبتی است که از فرزند خود می‌کنید. همچنین می‌توانید برای این‌که پول بیشتری کسب کنید بازی کنید. پو 12 بازی دارد که می‌تواند به صورت تک نفره و دو نفره انجام دهد. موفقیت شما در این بازی‌ها مساوی است با کسب درآمد و بزرگ شدن پوی شما.
پو نیاز به خواب دارد. باید حواستان باشد که وقتی انرژی‌اش کمتر از 100 درصد می‌شود چراغ اتاق خوابش را خاموش کنید و بخوابانیدش. اما او زیاد خوابیدن را هم دوست ندارد. به محض اینکه از خواب سیر و سر حال شود توی اتاق تاریک با چشمان باز منتظر شما می‌شود که به سراغش بروید. زمان غذا خوردنش هم مشخص است.
از روی آیکون غذا می‌توانید بفهمید که آیا پوی شما گرسنه هست یا خیر. اگر گرسنه باشد می‌توانید به او غذا بدهید تا سیر شود. زمانی که پو سیر شود به هر لقمه‌ای که به سمت دهانش می‌برید یک نه می‌گوید. به این ترتیب خیالتان می‌تواند راحت باشد که پو سیر شده. اما حواستان باشد که بعد از سیر شدن او یخچال خود را کنترل کنید و مواد غذایی مورد نیازتان را برای وعده غذای بعدی از فروشگاه بخرید؛ نان، شیر، شیر کاکائو، آب پرتقال، بیسکوییت، کیک، سوشی، همبرگر، استیک، بستنی، پاستیل، شکلات و هر غذای دیگری که بخواهید در فروشگاه پیدا می‌شود. هر کدام از این خوراکی‌ها درصد مشخصی انرژی به پو می‌دهد که بسته به سطح پو – نوزادی،کودکی و بزرگسالی- و البته حساب بانکی شما، محدوده اختیاراتتان برای خرید هم بیشتر می‌شود.
پو نیاز به نظافت هم دارد. صابون پو در اتاق سلامت او دم دستتان است. باید هر از گاهی بعد از خواب یا بعد از بازی و غذا خوردن او را بشویید. داروهای مورد نیاز و مکمل‌های غذایی هم در فروشگاه در دسترستان است. باید مراقب پوی خود باشید.
اما همه داستان خوراندن و خواباندن پو نیست. شما باید پو را وارد جامعه کنید؛ جامعه مجازی پوها. پو وقتی آنلاین باشید می‌تواند برای خود دوستانی پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کند. شبکه اجتماعی پوها، پر است از پوهای کوچک و بزرگ که هر کدام لباس‌ها و قیافه‌های مخصوص خود را دارند. پوی شما می‌تواند با دوستان خود حرف بزند و با آنها بازی کند. از جمله پوهای معروف در این شبکه می‌توان به پوی بزرگ Pou که حالا بزرگسال است اشاره کرد که بیش از 500 هزار طرفدار دارد. بعد از او Nuclear_Winter است که بیش از 167 هزار طرفدار دارد. شما خیلی راحت می‌تواند پوی خود را با معروف‌ترین پوها آشنا کنید. کافی است به بخش جستجوی دوستان بروید و روی Top Likeها کلیک کنید. لیستی از پرطرفدارترین و معروف‌ترین پوها را خواهید دید.
وقتی یک پو داشته باشید که هر چند ساعت یک بار مجبور باشید به او غذا بدهید و به سلامتی‌ و نظافتش رسیدگی کنید، بخوابانیدش برایش لباس و غذا و اسباب بازی بخرید، صبح زود یا نصفه شب به خاطرش بیدار شوید و به او رسیدگی کنید، حتما از مردنش ناراحت می‌شوید. پس، وقتی یک پو را به سرپرستی می‌گیرید، باید مثل یک پدر یا مادر خوب به وظایفتان عمل کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :