آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24345
تاریخ انتشار : 26 اسفند 1391 10:30
تعداد بازدید : 982

با امضای تفاهم نامه بین استانداری گیلان و کنسرسیوم ایریانا

بخش خصوصی کلید دولت الکترونیکی گیلان را در دست گرفت

نخستین بار در کشور توافق نامه ای بین استانداری گیلان ویک کنسرسیوم خصوصی، به منظور ارائه سریع و ارزان خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی به شهروندان گیلانی منعقد شد.

فناوران- چهارشنبه گذشته در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان با حضور استاندار، معاون وزیر ارتباطات و جمعی از کارشناسان، صاحب‌نظران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، توافق نامه ای بین استدانداری گیلان و کنسرسیوم آریانا امضا شد که هدف از آن، افزایش کارآیی و اثربخشی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی، تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات و اطلاعات ، تکریم ارباب رجوع و استفاده از حداکثر توان و ظرفیت بخش خصوصی است.
كيهان هاشم نيا استاندار گيلان در اين نشست گفت : انتقال خدمات ادارات از حالت چهره به چهره به الكترونيكی از موارد بسيار مهم برنامه پنجم توسعه كشور است كه در حال حاضر شرايط و زيرساخت هاي اجراي اين امر در گيلان با امضاي اين تواققنامه فراهم شده است .
هاشم نیا با بيان اينكه شناسايي و تبديل خدمات قابل انتقال دراستان بايد بطور جدي پيگيري و انجام شود ، افزود : در اجراي اين طرح علاوه براينكه بخش خصوصي فعال ترمي شود ، سرعت در ارائه خدمات هم افزايش پيدا كرده و سلامت در فرايند خدمت رساني بيشتر مي شود .
استاندار گیلان گفت: جهت ارائه خدمات الکترونیکی در استان گیلان به سالانه حدود یک‌هزار و دویست میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز است که با توان‌ مالی موجود امکان‌پذیر نیست، بنابراین لذا مقرر شده تا سند راهبردی فناوری اطلاعات استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تحت نظارت مستقیم و دقیق دولت به مرحله اجرا درآید. در ادامه این مراسم علی حکیم جوادی رئيس سازمان فناوری اطلاعات با بيان اينكه مديراني كه مي خواهند موفق باشند، بايد از ابزار IT استفاده كنند، افزود : در قانون برنامه پنج ساله توسعه، 19 ماده بصورت مستقيم و بيش از 40 ماده به صورت غير مستقيم به موضوع IT اختصاص دارد كه نشان دهنده توجه دولت به اين امر است .
حكيم جوادي با اشاره به برنامه جدي وزارت ارتباطات برای تقويت زيرساخت هاي ICTكشور اظهار داشت : در تلفن ثابت و تلفن همراه ضريب نفوذ در گيلان نسبت به كشور بالاست .
معاون وزير ارتباطات با تأكيد براينكه سالانه 3 هزار ميليارد تومان براي تقويت حوزه IT در كشور نياز است ، گفت: بخش هايي از خدمات الكترونيكي دولت در اين طرح به بخش خصوصي واگذار خواهد شد . حکیم جوادی تشکیل کنسرسیوم در حوزه ICT را به عنوان نقطه عطفی در حوزه خصوصی سازی و مسیر جدیدی برای توسعه ارائه خدمات الکترونیکی نام برد.
متقي طلب ، رئيس پارك علم و فناوري گيلان نيز در اين جلسه گفت : يكي از ضرورت هاي اجراي اين طرح رسيدن به اهداف مد نظر چشم انداز 1404 كشور و تأكيد رهبري معظم انقلاب برافزايش دانايي علمي جامعه است .
وی سپس تشریح و تبیین سند جامع فناوری اطلاعات استان پرداخت و خاطرنشان کرد:امروزه بحث فناوری اطلاعات بحثی فراملی بوده و همه دستگاه‌های اجرایی کشور به نوعی با آن در ارتباط هستند. در این مراسم سیروس رضایتی نیز به عنوان نخستین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان منصوب شد. لازم به ذکر است تفاهم‌نامه مشارکت و سرمایه‌گذاری در ارائه خدمات الکترونیکی به امضای هاشم‌نیا استاندار گیلان، سهیل مظلوم نماینده کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات ایریانا و حکیم‌جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :