آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24596
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1392 10:12
تعداد بازدید : 558

رگولاتوری درخواست کرد :

شورای عالی فضای مجازی تکلیف رایتل را روشن کند

چندی پیش دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود که در زمان صدور مجوزهای اپراتور سوم ارتباطی برخی بی دقتی ها صورت گرفته و اکنون رایتل موظف به فرهنگ سازی های لازم در این زمینه است. حال مسوولان رگولاتوری خواهان آن شده اند که این شورا سیاست های کلی خود در زمینه مباحث فرهنگی را مشخص کند.

ایسنا- لطف‌الله سبوحی، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات در این باره گفت: پروانه اپراتور سوم تلفن همراه مبتنی بر فناوری نسل سوم است و سرویس‌های بسیاری با دسترسی باند وسیع در چارچوب این پروانه قابل ارایه هستند که تلفن تصویری یکی از این خدمات است.
وی افزود: موافقت‌نامه پروانه فعالیت این اپراتور با رعایت دقیق جنبه‌های فنی، مالی و حقوقی براساس کلیات مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به شرکت تامین تله‌‎کام (رایتل) اعطا شده است. وی با اشاره به تصویب کلیات پروانه اپراتور سوم در اسفند ماه سال 86 افزود: با ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه از سوی مقام معظم رهبری در دی ماه 87، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در راستای این سیاست‌های کلی، حسب مفاد بند یک امور فرهنگی، پیوست فرهنگی را در پروانه اپراتور سوم پیش‌بینی کرده است تا با تدوین، تکمیل و اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور توسط نهادهای مربوط، مفاد این پیوست را تنظیم و ابلاغ کند.
سبوحی گفت: با ایجاد شورای عالی فضای مجازی، رگولاتوری از دبیرخانه این شورا درخواست کرده است تا سیاست‌های کلی مورد نظر شورای عالی فضای مجازی را برای تنظیم پیوست فرهنگی، نه فقط برای اپراتور سوم بلکه برای تمام پروانه‌های صادره را اعلام تا براساس آن نسبت به تنظیم و ابلاغ جزییات پیوست فرهنگی به اپراتورهای ارایه‌کننده خدمات اقدام کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :