آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24600
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1392 10:16
تعداد بازدید : 470

معاون فناوری و امور بین‌الملل اعلام کرد:

شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای هدف

به منظور حضور مقتدر بخش خصوصی، عمومی و تعاونی در صحنه های بین المللی، فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای هدف شناسایی و زمینه حضور فعالان حوزه ICT در این بخش فراهم می شود.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمد کرم‌پور، معاون فناوری و امور بین‌الملل با بیان این مطلب گفت: بر همین اساس و تاکنون لیست بیش از 70 کشور که امکان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن وجود دارد، به عنوان بازار هدف ایران استخراج شده است.
وی افزود: در قانون برنامه پنجم توسعه، اهداف کمی در راستای توسعه صادرات محصولات و خدمات فناوری اطلاعات با هدف حمایت از بخش خصوصی و تعاونی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که ایران در حوزه ICT از ظرفیت‌های فراوانی برخودار است گفت: در این راستا افزایش سطح روابط و تعاملات و گسترش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه و چند جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله رویکردهای سیاست خارجی کشورمان محسوب می‌شود.
وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این خصوص گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، توانمندنی بسیاری در زمینه صادرات "تجهیزات مخابراتی"، "خدمات فنی و مهندسی و مشاوره" و "گرفتن مجوزهای اپراتوری" در بخش خصوصی فعال حوزه ICT وجود دارد.
کرم‌پور افزود: در همین راستا، وزارت ارتباطات از حضور بخش خصوصی، عمومی و تعاونی در کشورهای هدف، در یکی از سه حوزه مطرح شده حمایت می‌کند.
وی گفت: تاکنون یک بانک اطلاعات جامع از وضعیت ارتباطی کشورهای هدف و زمینه‌های سرمایه‌گذاری تهیه شده تا زمینه حضور بخش خصوصی بیش از پیش فراهم شود.
معاون فناوری و امور بین‌الملل با بیان این مطلب که در حال حاضر هماهنگی با سفرای کشورمان در بازار هدف در حال انجام است، گفت: پس از نهایی شدن اقدام‌های در دست اجرا، جلسات توجیهی برای بخش خصوصی فعال در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد تا با چگونگی ورود به این بازار آشنا شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :