آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24611
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1392 10:43
تعداد بازدید : 459

مهلت ارایه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 91 تمدید شد

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: مهلت ارایه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان ۹۱ تا پایان فروردین ماه ۹۲ خواهد بود.

خبرگزاری فارس- علیرضا طاری‌بخش در مورد اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده افزود: گرچه طبق قانون مهلت ارایه اظهار‌نامه مالیات بر ارزش افزوده هر فصل از اول تا 15 نخستین ‌ماه بعد از فصل خواهد بود، اما براساس بخش‌نامه رییس کل سازمان امور مالیاتی به ادارات مالیاتی مقرر شد، تا 31 فروردین 92 کسانی که اظهار‌نامه مالیات بر ارزش فصل زمستان 91 را ارایه می‌کنند، از آنها قبول کرده و صددرصد جریمه آن را ببخشند که در واقع نوعی تمدید مهلت ارایه اظهار‌نامه تا آخر فروردین ماه جاری است. معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: پیش‌بینی می‌شود، تا 15 فروردین ماه 92 حدود 40 درصد از مشمولان قبلی قانون، اظهار‌نامه مالیات بر ارزش افزوده را به شکل اینترنتی ارایه کرده باشند، اما با توجه به تعطیلات نوروزی مهلت ارایه اظهار‌نامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان سال 91 تا 31 فروردین ماه تمدید شد.
طاری‌بخش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری را براساس قانون برنامه پنجم شش درصد عنوان کرد و گفت: بر این اساس از این رقم 6/3 درصد مالیات و 4/2 درصد عوارض خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :