آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24899

معرفی 4سامانه ارتباطی سلامت

فناوری های نوین ارتباطی ارتقای سلامت هم زمان با دومین روز از هفته سلامت در ستاد معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری می شود.

پورتال قلب سالم heart.kaums.ac.ir
معاون بهداشت و رییس ستاد برگزاری هفته سلامت گفت: ارایه اطلاعات کامل در رابطه با قلب انسان، ایجاد فضای پرسش و پاسخ الکترونیکی در مورد قلب سالم، تشکیل شبکه اجتماعی الکترونیکی قلب سالم، ارایه نرم‌افزارهای کاربردی خودمراقبتی مثل سنجش استرس و گزارش آخرین تحقیقات در رابطه با داشتن قلبی سالم از جمله اهداف پورتال قلب سالم است كه با تلاش دانشگاه علوم پزشكي كاشان راه‌اندازي شده است.
سايت آموزش همگاني تغذيه nut.behdasht.gov.ir
دکتر فاطمه رخشانی افزود: اين سايت با هدف اطلاع‌رساني عمومي مباحث تغذيه سالم، ارایه مشاوره تغذيه، محاسبه وزن، ارزيابي هرم غذايي و ارایه آخرين اخبار در رابطه با تغذيه سالم توسط دفتر بهبود تغذيه جامعه راه‌اندازي شده است. وی افزود: از نكات جالب توجه اين سايت ارایه پيام به افراد مختلف بر حسب شاخص‌هاي توده بدني به صورت هوشمند است.

سامانه ارزش افزوده پيام كوتاه 20399
دکتر رخشانی افزود: پيامك‌هاي ارزش افزوده امروزه براي انجام مباحث عمومي سلامت استفاده مي‌شود و هزينه آن به عهده خود مخاطب است.
وی افزود: با انجام تفاهم با شركت مبين وان و تامين محتواي مناسب، قيمت پيامك‌هاي ارسالي در حوزه سلامت 30 درصد كمتر شده است. هم‌وطنان مي‌توانند اطلاعات كامل سلامت قلب را با ارسال كلمه ghalb به سامانه 20399 دريافت کنند.

سامانه آموزش الكترونيكی تغذيه و فشار خون
رییس ستاد برگزاری هفته سلامت گفت: امروزه با گسترش فناوري اطلاعات انجام آموزش در سطحي وسيع و با هزينه كم بسيار مورد توجه جامعه، به ويژه جوانان قرار گرفته است. دکتر رخشانی افزود: سامانه ملي آموزش الكترونيكی سلامت با هدف ارایه آموزش‌هاي عمومي سلامت به مردم راه‌اندازي شده است. هم‌اكنون دوره آموزش الكترونيكی تغذيه و فشارخون آماده ثبت‌نام است و هم‌وطنان گرامي با مراجعه به سايت www.salem.ir مي‌توانند در این دوره به صورت رايگان ثبت‌نام کنند.
منبع : وبدا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :