آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24908
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1392 10:25
تعداد بازدید : 685

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

حال بازار بلاتکلیف کامپیوتر، اردیبشهت ماه رو به راه می شود

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: از زمان بازگشایی بازار پس از تعطیلات، قیمت ها نه کاهش و نه افزایش داشته، وعده کاهش قیمت ها از سوی مرکز مبادلات ارزی و خبر احتمال حذف ارز مرجع نیز بازار را در انتظار و بلاتکلیفی فرو برده است.

خبرگزاری فارس- سیدمهدی میرمهدی درباره اوضاع بازار رایانه و لپ‌تاپ در آغازین روزهای سال 92 گفت: پیش از سال نو سخنگوی مرکز مبادلات ارزی با اعلام ادامه تخصیص ارز به این گروه کالایی، کاهش قیمت‌ را وعده داد.
وی افزود: علاوه بر این تعطیلات 17 روزه عید نیز بر وعده کاهش قیمت‌ها مزید برعلت شده تا هم‌اکنون بازار رایانه، لپ‌تاپ و اقلام IT در بلاتکلیفی به سر ببرد.
وی افزود: از زمان بازگشایی بازار پس از تعطیلات نوروز، قیمت‌ها نه کاهش و نه افزایش داشته و هنوز بازار روال عادی خود را پیدا نکرده و در بلاتکلیفی است.
میرمهدی گفت: در حال حاضر هنوز خریدهای کلی رایانه و اقلام IT دستگاه‌های دولتی تامین اعتبار نشده و هنوز مصرف کنندگان خرد که اغلب از گروه دانشجو، دانش‌آموز و جوان نیز کاملا وارد تحصیل دوباره نشده‌اند، از مراجعات به بازار کاسته شده است.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: از سوی دیگر نیز انتشار خبر اخیر احتمال حذف ارز مرجع بازار را به انتظار فرو برده است و مشتری و فروشنده منتظرند ببیند سرانجام نرخ دلار کاهش یا افزایش خواهد
یافت.
میرمهدی گفت: معمولا روال بازار این گونه است که باید یک هفته پس از 13 روز تعطیلات سپری شود تا یخ بازار آب شود و امسال با توجه به شرایط امیدواریم در اوایل اردیبهشت ماه بازار روال عادی خود را پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :