آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24917

مراسم دید و بازدید نوروزی نصر کشور برگزار شد

پیام دبیرکل: صنف صبوری پیشه کند

مراسم دید و بازدید نوروزی اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با حضور جمع کثیری از فعالان صنف، مسوولان دولتی و خبرنگاران روز گذشته در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد.

فناوران- دید و بازدید نوروزی صنف از جمله مراسمی ‌است که معمولا اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استقبال بسیار خوبی از آن می‌کنند. اما این استقبال امسال بیشتر به چشم آمد و تعداد اعضای حاضر در مراسم نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بود.
ازدحام جمعیت باعث شد که امسال برخلاف سال‌های گذشته رییس و دبیرکل سازمان و مسوولان دولتی در مراسم دید و بازدید نوروزی سخنرانی نداشته باشند. اما دبیرکل سازمان نصر کشور در گفت‌وگویی با خبرنگار فناوران پیامی‌ نوروزی به اهالی صنف فناوران رایانه داد.
حمیدرضا قمی ‌گفت: امسال سالی است که باید فعالان صنف صبری پیشه کنند؛ تلاش مضاعفی بکنند و به دستاوردهای کمتر قانع باشند.
وی افزود: امسال سال مقاومت است؛ زیرا با وجود تهدیدها و کم‌لطفی‌ها باید صنعت IT را زنده نگه داریم و امیدوارم تمامی ‌این تلاش‌ها تبدیل به فرصتی شود که صنف بتواند از چالشی که با آن مواجه است، عبور
کند.
قمی‌ افزود: در حال حاضر تبعات ناشی از نوسان نرخ ارز و تغییرات ناگهانی ناشی از تحریم‌ها از مشکلات عمده شرکت‌های IT است.وی افزود: سال 91 سازمان در حالت برزخی بود؛ با این حال فعالیت‌های خود را انجام داد. هرچند منتظر حکم ریاست سازمان از سوی رییس‌جمهور بودیم. اما سعی کردیم نبود حکم اثری بر فعالیت‌های سازمان نداشته باشد.
دبیرکل سازمان گفت: تبعا فعالیت‌های ما نمی‌توانست متناسب با برنامه‌های پیش‌بینی شده باشد زیرا تغییراتی که در وضعیت اقتصادی کشور اتفاق افتاد مطالبات جدیدی را مطرح کرد که برای آنها باید تدابیر جدیدی اتخاذ می‌کردیم.
قمی ‌افزود: هرچند میزان ارتباطات سازمان با دولت منسجم‌تر شد ولی به اعتقاد من کماکان فرهنگ استفاده از نهادهای صنفی و تشکل‌ها در دولت نهادینه نشده
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :