آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24918
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1392 10:35
تعداد بازدید : 564

افزایش تصادفات موتوری به واسطه استفاده از موبایل در آمریکا

آمارها نشان داده، در حال حاضر 24 درصد تصادفات سالانه موتورسواران در آمریکا به دلیل استفاده رانندگان از تلفن همراه رخ
می دهد.

خبرگزاری فارس- همه ما نمونه‌هایی تصادفات رانندگی به دلیل بی‌توجهی رانندگان را مشاهده کرده‌ایم: مردی که به دنبال چیز خاصی در صندلی پشتی می‌گردد، خانمی که در حال جست‌وجو در کیف خود است و نوجوانی که مشغول خوردن ساندویچ است، نمونه‌هایی از بی‌توجهی راننده محسوب می‌شوند که تصادفات رانندگی را به‌دنبال داشته‌اند اما در بین این رفتارهای پرخطر، استفاده از تلفن‌همراه در هنگام رانندگی رفتاری معمول بوده که بیشترین درصد تصادفات مربوط به آن می‌شود
است.
“شورای ملی ایمنی” (NSC) در آمریکا به دلیل افزایش خطرهای احتمالی در جریان استفاده رانندگان از تلفن‌همراه تاکید فراوان بر این قضیه داشته است.
این سازمان اعلام کرده است که در حال حاضر 24 درصد تصادفات سالانه موتورسواران در آمریکا به دلیل استفاده راننده از تلفن‌همراه رخ می‌دهد. باید گفت که این آمار و ارقام بسیار دلهره‌آور است.
“سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا” نیز در گزارشی مجزا اعلام کرده است که 11 درصد تمام رانندگان در هر زمان از شبانه‌روز پشت فرمان از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند.
بررسی‌های انجام شده در سال 2011 میلادی نشان داد 94 درصد کسانی که در بررسی حضور داشتند اعلام کردند که ارسال یا مطالعه پیامک خطری جدی برای تصادفات رانندگی محسوب می‌‌شود، 87 درصد بر این باور بودند که استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی منجر به تصادف می‌شود و 88 درصد گفتند که رانندگان به درستی نمی‌دانند که استفاده همزمان از تلفن‌همراه چه خطراتی برای آنها به دنبال
دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :