آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25231

نسخه کوچک تر تبلت سرفیس در راه است

مایکروسافت درحال ساخت نسخه کوچک تر از تبلت سرفیس با اندازه هفت اینجی است تا بتواند با تبلت های کوچک بازار از جمله آی پدمینی رقابت کند.

خبرگزاری مهر- براساس گزارش‌هایی که هنوز به تایید مقامات رسمی ‌مایکروسافت نرسیده، انتظار می‌رود که تبلت کوچک و هفت اینچی مایکروسافت اواخر سال جاری میلادی به فروش برسد و بتواند در بازار تبلت‌های کوچک رقابت تنگاتنگی را با آی‌پد مینی، گوگل نکسوس هفت و آمازون کیندل فایر آغاز کند. همچنین انتظار می‌رود که این دستگاه فروش ناامید‌کننده تبلت سرفیس بزرگ‌تر را جبران کند.
تبلت سرفیس با استقبال گرم رونمایی شد اما اکنون مایکروسافت به عنوان شرکت که از آن با عنوان شرکت غول نرم‌افزاری یاد می‌کنند برای رقابت مستقیم با آی‌پد مینی تصمیم به رونمایی از یک نسخه کوچک‌تر گرفته است.
گفته شده است که تولید تبلت‌های هفت اینچی سال گذشته جزیی از استراتژی این شرکت نبوده است، اما ناگهان مدیران مایکروسافت متوجه شده‌اند که در پاسخ به محبوبیت در حال رشد تبلت‌های کوچک‌تر چون نکسوس هفت گوگل که تابستان گذشته رونمایی شد و آی پد 9/7 اینچی اپل که اکتبر پیش وارد بازار شد و همچنین فایر اچ دی آمازون ضرورت ارایه تبلت کوچک‌تر، بیشتر به چشم می‌خورد.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که این تبلت جدید بیشتر به عنوان دستگاهی برای بازی و یک دستگاه با کارکردهای رسانه‌ای ارایه می‌شود و از آن با عنوان تبلت ایکس باکس به منظور اشاره به کنسول بازی محبوب و موفق مایکروسافت یاد می‌کنند.
این تبلت در حالی وارد بازار می‌شود که عده‌ای نسبت به آینده صنعت ساخت رایانه‌های شخصی ابزار نگرانی می‌کنند، چراکه مصرف کنندگان در سال‌های اخیر دستگاه‌های خود را از رایانه به سمت تبلت تغییر داده‌اند. فروش رایانه‌ها سال گذشته 14 درصد کاهش داشته که این بیشترین کاهش در تاریخ تلقی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :