آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25242
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1392 11:4
تعداد بازدید : 468

رييس كل سازمان توسعه تجارت اعلام کرد

توسعه تجارت خارجي وصادرات رويكرد اصلي در سال 92

رييس كل سازمان توسعه تجارت با تشريح مهم ترين رويكرد هاي اين سازمان در سال 92 گفت: جلوگيري از خام فروشي، تلاش براي فروش محصولات با ارزش افزوده بالاتر و كسب سهم بيشتري از صادرات صنايع دانش بنيان و تنوع بازارهاي هدف صادراتي از مهم ترين اهداف است.

شاتا- حميد صافدل در اجلاس سراسري مديران وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: تنظيم برنامه متناسب سازي سياست تجاري بر اساس سند ارزي و استفاده از ظرفيت‌هاي تهانر در كشورهاي منطقه علاوه بر راهكارهاي معمول تجاري و استفاده از ظرفيت‌هايي كه در موافقت‌نامه‌هاي چند جانبه به خصوص كشورهاي عضو اكو و D8 مورد توجه قرار گرفته است و نيز توجه به بازارهاي هدف روسيه، هند و تركيه در بين كشورهاي منطقه از ديگر رويكردهاي سال جديد خواهد بود.
صافدل با تشريح برخي اقدامات سال گذشته اين سازمان افزود: مهم‌ترين نگاه و رويكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، هم پيوندي در حوزه‌هاي مختلف توليد و تجارت و تلاش‌هايي بود كه برای تامين مواد اوليه بخش توليد، حمايت از نيازمندي‌هاي مصرف‌كننده و تلاش براي توسعه صادرات با همين نگاه شكل گرفت.
وي افزود: سال گذشته براي تحقق اهداف حوزه بين‌الملل در هيات‌ها و نشست‌هاي مختلف در خدمت حوزه صنعتي و معدني و بازرگاني بوديم و از اين رو حضور در 60 نمايشگاه داخلي، 50 نمايشگاه خارجي و تلاش موثر براي اعزام 24 هيات تجاري و پذيرش 26 هيات از كشورهاي ديگر از جمله اقدامات ما در سال گذشته به شمار مي‌رود.
به گفته صافدل تلاش براي برگزاري كميسيون‌هاي مشترك و كميته‌هاي بازرگاني و تجاري كشورها، تشكيل ميزهاي تخصصي تحويل كالا (كار جديدي كه از دو سال پيش آغاز شده) و حضور در استان‌ها براي برگزاري ميزهاي كشوري بازارهاي هدف از ديگر اقدامات سازمان توسعه تجارت در سال 91 عنوان شده است. معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين افزود: مجموع تجارت خارجي كشورمان در سال گذشته با وجود تحريم‌هاي همه جانبه به 95 ميليارد دلار رسيد كه از لحاظ ارزشي 5/41 ميليارد دلار صادرات و 5/53 ميليارد دلار واردات را تجربه كرديم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :