آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25244
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1392 11:6
تعداد بازدید : 520

رییس مجمع عالی واردات

انتظار ما از رییس جمهور آینده هدایت نقدینگی به سمت تولید و تجارت است

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه انتظار می رود، رییس دولت یازدهم رویکرد خود را با سیاست های ابلاغی رهبر در خصوص تولید و تجارت مشخص کند و البته این موضع نباید به شعار و کلام و مباحث حسابداری محدود شود، گفت: رییس جمهوری آینده باید برنامه اجرایی، عملیاتی و گام به گام در مورد سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب تعریف و ارایه کند و نباید به موضوع تولید و تجارت به مثابه فرآیندهای حسابداری نگریسته شود.

ایرنا- محمدحسین برخوردار افزود: منتخب مردم باید از سیاست‌زدگی اقتصاد جلوگیری کند و اجازه ندهد برنامه‌های اقتصادی و همچنین سیاست‌های پولی و ارزی خلاف جریان ترسیم شود.
رییس مجمع عالی واردات تصریح کرد: رییس‌جمهوری آینده باید در راستای اهداف چشم‌انداز 20 ساله کشور و سایر اسناد بالادستی حرکت کند و از سوی دیگر باید فضا را برای تدوین برنامه‌های اقتصادی منفعلانه، غافلگیرکننده و رانت‌جویانه مسدود کند.
از نظر این فعال بخش خصوصی، شفاف‌سازی در مورد سیاست‌های دولت برای هدایت نقدینگی سرگردان در جامعه به سمت تولید و تجارت قانونی، یکی از انتظاراتی است که از رییس دولت یازدهم وجود دارد.
وی افزود: پیشنهاد ما این است که رییس جمهوری آینده برنامه مالیاتی مناسبی برای اخذ مالیات منطقی از فعالیت‌های خدماتی نظیر ساخت و ساز یا اموری چون دلالی و خرید و فروش ارز و سکه در نظر بگیرد.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه، قیمت انواع کالا در هر کشوری به عوامل متعددی بستگی دارد که قیمت جهانی یکی از آن عوامل است، افزود: هزینه انتقال کالا به کشور مقصد، تعرفه‌های گمرکی، مالیات بر مصرف، هزینه‌های انبارداری و توزیع به مصرف‌کننده نهایی، سود شرکت‌های واردکننده و حمل و نقل و پخش از جمله عوامل موثر در قیمت‌هاست.
وی گفت: دولت آینده باید برای مباحثی نظیر تنظیم بازار، آزادسازی قیمت‌ها نیز برنامه مدونی داشته باشد و بدون شک نمی‌توان بدون آینده‌نگری، به موضوعات مرتبط با زنجیره تامین کالا ورود پیدا کرد.
برخوردار، بهینه سازی منابع تولید انرژی را مهم‌ترین موضوع دانست که توجه به آن در نهایت به صرفه‌جویی ارزی و همچنین ارزآوری منجر می‌شود، گفت: این موضوع چرخ تولید و تجارت را به گردش در آورده و رفاه را برای آحاد جامعه بدنبال دارد.
وی افزود: حمایت از بخش خصوصی و تلاش در مسیر اجرای واقعی ابلاغیه اصل 44 قانون اساسی یکی از برنامه‌های اساسی و اصولی دولت آینده باید باشد و حضور فعالان اقتصادی اعم از تولید کننده و بازرگانان در قالب تشکل‌های گروهی در فرآیند تصمیم‌سازی پررنگ‌تر شود.
برخوردار در پایان افزود: برنامه‌ریزی مبتنی بر آمار و تلاش در مسیر شفاف سازی اطلاعات و پیش آگهی در خصوص برنامه‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان اخلاق حرفه‌ای در جریان حمایت از تولید و تجارت به شمار می‌آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :