آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25246
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1392 11:10
تعداد بازدید : 526

ساخت دست بیونیکی که با گوشی هوشمند کنترل می شود

یک شرکت فناوری پروتز، دست مصنوعی بسیار پیشرفته تولید کرده که می توان آن را با استفاده از یک نرم افزار گوشی هوشمند، کنترل کرد.

خبرگزاری مهر- این دست مصنوعی که «تاچ بیونیک» نام دارد دارای شست چرخان، پنج انگشت که هر یک به طور جداگانه قابلیت حرکت دارند و یک مچ چرخان و شاسی آلومینیومی است. بر اساس ادعای شرکت سازنده، این دست ماهرترین دست مصنوعی است که تاکنون ساخته شده است. این نخستین دست مصنوعی است که می‌تواند با یک اپلیکیشن تلفن همراه کنترل شود.
این دست مصنوعی با اپلیکیشن iOS کار می‌کند و به کاربر امکان می‌دهد تا حرکات دست را با استفاده تلفن هوشمند کنترل کند. بهره‌مندی از این اپلیکیشن یعنی، کاربر این دست می‌تواند با لمس یک دکمه یکی از 24 حالت دست را انتخاب کند.
این نرم‌افزار برای بهترین استفاده از این ابزار، به کاربر آموزش داده و می‌تواند مشکلات پیش آمده برای دست مصنوعی را تشخیص دهد. با این حال، این دست نه تنها با بهره‌مندی از یک اپلیکیشن قابل کنترل است بلکه از سیگنال‌های ماهیچه‌ای برای تغییر یک سری الگوهای از پیش تعیین شده، استفاده می‌کند.
این دست مصنوعی از الکترودهایی در مچ برای گرفتن تکانه‌های الکتریکی ایجاد شده توسط عضلات منقبض شده استفاده می‌کند. این تکانه‌ها توسط رایانه‌ای در پشت دست تفسیر می‌شوند. هر یک از این انگشتان دست به یک مفصل متصل می‌شود و از این رو امکان تنظیم شدن به دور هر شکلی از اشیا را که کاربر خواهان گرفتن آن باشد دارد. این دست همچنین می‌تواند برای هرکار از تایپ کردن تا بستن بندکفش مورد استفاده قرار گیرد. این دست مصنوعی در دو رنگ مشکی و بی‌رنگ عرضه شده است و پس از یک دوره عدم استفاده، با شارژ باتری به طور خودکار به وضعیت طبیعی باز می‌شود.
این دستگاه آن قدر فنی است که کاربر باید تحت آموزش‌های دقیق برای استفاده از آن قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :