آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25452
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1392 1:49
تعداد بازدید : 583

ثبت نام400 نفر در سامانه الکترونیکی ازدواج

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: پس از تصویب و ابلاغ ساماندهی مراکز مشاوره، سامانه اینترنتی در سایت وزارت ورزش و جوانان راه اندازی شد تا متقاضیان سوابق خود را در این سامانه ثبت کنند.

برنا- مسعود امینی افزود: تاکنون 400 نفر در سامانه اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند که پس از تایید صلاحیت می‌توانند مجوز خود را دریافت کنند و شروع به فعالیت کنند.
به گفته مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان، براساس برنامه پنجم توسعه قرار بود مجوز راه‌اندازی مراکز مشاوره به 60 متقاضی داده شود، اما وزارت ورزش و جوانان آمادگی ارایه مجوز به تعداد بیشتری از افراد را در صورت تایید صلاحیت دارد.
امینی افزود: علاقه‌مندان برای آگاهی از شرایط راه‌اندازی مراکز مشاوره می‌توانند به سایت www.msy.gov.ir مراجعه کنند.
وی با بیان این مطلب که سامانه ثبت‌نام برای متقاضیان به صورت دایم باز است گفت: افراد می‌توانند پس از کسب آگاهی از شرایط راه‌اندازی این مراکز، تقاضای خود را در سایت ثبت‌نام کنند تا در صورت تایید صلاحیت آنها، مجوز لازم داده شود.
مدیرکل دفتر ازدواج گفت: کسانی که مدرک تحصیلی‌شان کارشناسی ارشد، دارای عدم سوءپیشینه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران و ترجیحا سابقه فعالیت‌های مشاوره‌ای داشته باشند، از جمله واجدان شرایط اخذ پروانه خواهند بود.
به گفته امینی کسانی که می‌خواهند به صورت مستقیم برای خود مرکز مشاوره داشته باشند، باید پروانه صلاحیت را از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور دریافت کنند.
مدیرکل دفتر ازدواج با بیان این مطلب که برای راه‌اندازی مراکز مشاوره خانواده و ازدواج هیچ محدودیت جغرافیایی وجود ندارد، گفت: متقاضیان می‌توانند این مراکز را حتی در روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ کشور راه‌اندازی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :