آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25461
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1392 2:16
تعداد بازدید : 993

مایکروسافت تایید کرد:

ویندوز8 ارزان برای مینی تبلت عرضه می شود

مایکروسافت خبر عرضه یک نسخه کوچک تر و ارزان تر از ویندوز هشت به منظور نصب روی مینی تبلت را تایید کرد. این نسخه در ماه های آینده به تولیدکنندگان OEM عرضه می شود.
مایکروسافت خبر عرضه یک نسخه کوچک تر و ارزان تر از ویندوز هشت به منظور نصب روی مینی تبلت را تایید کرد. این نسخه در ماه های آینده به تولیدکنندگان OEM عرضه می شود.

فناوران- بنا به گزارش ZDnet پیتر کلاین، مدیر ارشد مالی مایکروسافت اخیرا در جلسه تحلیل عملکرد مالی این شرکت که با حضور کارشناسان بازار سرمایه برگزار شد، گفته است که مصرف‌کنندگان باید منتظر عرضه تبلت‌های لمسی مبتنی بر ویندوز8 با قیمت‌های مناسب‌تری باشند.
وی افزوده است: ما با شرکت‌های OEM همکاری تنگاتنگی را آغاز کرده‌ایم تا دستگاه‌های لمسی کوچک‌تر ویندوزی با قیمت رقابتی عرضه شود.
ماه گذشته تاییدیه‌های ویندوز8 برای شرکت‌های OEM به نحوی تغییر داده شد که نصب این ویندوز روی تبلت‌های هفت اینچی که  صفحه نمایش آنها از نوع با کیفیت IPS نیست، میسر شود.
مایکروسافت در ماه فوریه نیز اعلام کرده بود که در حال بررسی این موضوع است که چرا سازندگان تبلت‌های کوچک، تمایلی کمتری به استفاده از ویندوز8 نشان می‌دهند.
به گفته کلاین، تمایل به ارایه تبلت‌های ویندوز8 رو به افزایش است. هم‌اکنون در Bestbuy بیش از 20 مدل تبلت مبتنی بر ویندوز8 یا ویندوز RT وجود دارد که البته همه آنها قیمتی بیش از 450 دلار دارند.
توجه مایکروسافت به تبلت‌های کوچک‌تر، به کسب سود بیشتر از طریق پلات‌فورم ویندوزفون هم خواهد انجامید. به گفته کلاین، هم‌اکنون این ویندوز 10 درصد از بازار سیستم‌عامل‌های موبایل‌های هوشمند را در اختیار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :