آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25470
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1392 2:3
تعداد بازدید : 765

تایم لاین های لرزان

بعد از بوشهر زلزله به سراغ سراوان در سیستان و بلوچستان رفت. شدیدترین زلزله 40 سال اخیر هفته گذشته در سراوان اتفاق افتاد که تایم لاین بسیاری از شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توییتر را نیز لرزاند. کاربران وحشت زده به دنبال تازه ترین اخبار بودند تا از تلفات زلزله هفت و هشت دهم ریشتری با خبر شوند. اما آنچه این بار در سرگردان شدن کاربران نقش پر رنگی داشت اطلاعات ضد و نقیضی بود که رسانه های مختلف یا روی سایت های خود منتشر کردند یا در تلویزیون و رادیو اعلام شد. این زمین لرزه توانست در مدت کوتاهی ایران را تبدیل به یکی از 10 ترند اول توییتر کند. از انجا که این زمین لرزه پاکستان و دبی را هم لرزانده بود، بسیاری از سایت های خبری خارجی نیز دست به کار اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی و روی سایت های خود شدند. اما این آخرین زلزله هفته گذشته نبود، تبریز نیز در کمتر از یک ماه بعد دوباره زلزله آمد.

بهار ادیبان

اما پیش از این زلزله، آنچه باعث شد لرزه به تن رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری بیفتد، انفجارهای هولناک بوستون طی مسابقه دو ماراتن بود که بر اثر آن عده زیادی کشته و مجروح شدند. بعد از بروز این اتفاق بسیاری از کاربران خارجی شروع به اطلاع‌رسانی و انتشار عکس از محل انفجار کردند. جالب است که مدیر فوراسکوئر که یکی از اپلیکیشن‌های معروف و پرطرفدار مکان‌یابی است در محل حادثه حضور داشت و با استفاده از توییتر لحظه به لحظه دوستان و طرفدارانش را در جریان آخرین اخبار قرار می‌داد.
از جمله اخبار داخلی که هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی بارها منتشر شد می‌توان به دخالت پلیس اینترپل برای تعقیب هنرمندان بد حجاب در فستیوال‌ها و جشنواره‌های خارجی اشاره کرد. راه‌اندازی سرویس موسیقی توییتر نیز از دیگر خبرهایی بود که کاربران را خوشحال کرد. قرار است این سرویس به زودی راه‌اندازی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :