آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25501
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 10:33
تعداد بازدید : 786

رییس هیات مدیره آسان پرداخت پرشین:

دارندگان کارتخوان به زودی باید کارمزد بپردازند

رییس هیات مدیره شرکت آسان پرداخت پرشین با اشاره به جلسه بانک مرکزی گفت: براساس آخرین تصمیمات، مقرر شد به زودی دارندگان دستگاه های کارتخوان (POS) در ازای هر تراکنش، مبلغی را به عنوان کارمزد به پی اس پی ارایه دهنده خدمت، پرداخت کنند.

خبرگزاری فارس- مهدی شهیدی گفت: ارایه خدمات با کیفیت و تنوع بیشتر توسط «پی‌اس‌پی‌ها» نیازمند رقابتی شدن بازار خدمات پرداخت است و این فضا نیز جز با برقراری روابط تجاری میان پذیرندگان دستگاه‌های کارتخوان و ارایه‌دهندگان خدمات پرداخت، ممکن نخواهد شد.
وی افزود: تا‌کنون بانک مرکزی و بانک صادرکننده کارت در ازای هر تراکنش خرید روی دستگاه‌های کارتخوان به پی‌اس‌پی‌ها کارمزد ناچیزی پرداخت می‌کرد و کارمزدی از سوی دارندگان این دستگاه‌ها یعنی واحدهای صنفی و دیگر بخش‌ها پرداخت نمی‌شود و به این ترتیب خدمات دریافت مالی بسیار ارزشمند برای واحدهای صنفی، رایگان است.
شهیدی گفت: این شرایط در حالی ادامه دارد که هزینه ارایه این خدمات برای پی‌اس‌پی‌ها دایما در حال افزایش است و پرداخت کارمزد توسط بانک مرکزی نه ممکن است و نه درست.
به گفته وی دریافت کنندگان خدمات یعنی واحدهای صنفی در ازای برخورداری از این خدمات، هزینه آن را پرداخت کنند.
رییس هیات مدیره شرکت آسان پرداخت پرشین با اشاره به طرح‌هایی که برای دریافت کارمزد در ازای تراکنش‌های خرید در بانک مرکزی در حال بررسی است، گفت: در ماه‌های اخیر بانک مرکزی شیوه‌های مختلف پرداخت کارمزد را در جلساتی با حضور این شرکت‌ها بررسی کرده که براساس آخرین تصمیمات، مقرر شد تا بزودی دارندگان دستگاه‌های پوز در ازای هر تراکنش، مبلغی را به عنوان کارمزد به پی‌اس‌پی ارایه دهنده خدمت، پرداخت کنند.
وی افزود: مبلغ این کارمزد هنوز نهایی نشده و بانک مرکزی در حال انجام آخرین بررسی‌ها در این مورد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :