آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25503
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 10:36
تعداد بازدید : 628

در نشست نصر تهران و اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام شد:

جمع آوری دو هزار امضا برای معافیت مالیاتی صنف رایانه

تعدادی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران دیروز میهمان هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران بودند و ساعاتی در مورد وضعیت کسب و کار صنف رایانه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

فناوران- مهم‌ترین بحثی که اعضای هر دو نهاد صنفی در دیدار عیدانه شان روی آن اتفاق نظر داشتند و قرار شد در روزهای آینده آن را پیگیری کنند، "ضرایب مالیاتی" بود.
اتحادیه که پیش از این چندین بار موضوع لزوم معافیت مالیاتی صنف رایانه را مطرح کرده و نامه‌هایی به وزارت دارایی ارسال کرده است؛ این بار با جمع آوری دو هزار امضا از واحدهای مستقر در پاساژهای کامپیوتری مبنی بر درخواست معافیت مالیاتی صنف رایانه تصمیم دارد تومار را برای وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال ‌کند.
در همین راستا اعضای هیات مدیره اتحادیه تهران از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خواستند تا آنها هم معافیت مالیاتی صنف رایانه را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند؛ اما اعضای هیات مدیره نصر تهران بر این باورند که دولت به راحتی صنف رایانه را از مالیات معاف نمی‌کند. بنابراین باید از دولت درخواست کاهش ضرایب مالیاتی را داشت.
ضرایب مالیاتی، مشکل شرکت‌ها و فروشگاه‌ها
حمید سوداگران از اعضای هیات مدیره نصر تهران با بیان اینکه ضرایب مالیاتی بسیار غیرمنطقی است، گفت: مدیران شرکت‌ها و فروشگاه‌ها با ضرایب مالیاتی مشکل دارند و غیرمنطقی بودن آن را می‌توانند اثبات کنند.
وی افزود: تنها با همبستگی صنفی می‌توانیم صدای‌مان را به گوش مسوولان برسانیم.
در ادامه، بیگی از اعضای هیات مدیره اتحادیه تاکید کرد که اگر مشکل مالیاتی صنف رایانه حل نشود تا یک سال آینده کسب‌و‌کار 50 درصد صنف تعطیل خواهد شد.
در همین حال منصوری از دیگر اعضای اتحادیه معتقد بود که یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت دارایی واحدیابی است که متاسفانه این کار را انجام نمی‌دهد.
وی افزود: منظور از واحدیابی، شناسایی فروشگاه‌هایی است که خارج از صنف به فعالیت مشغولند و مالیاتی نمی‌دهند.
وی گفت: اگر جمع‌آوری مالیات را به اتحادیه بسپارند این واحدها شناسایی می‌شوند و دیگر فروشگاه‌ها و شرکت‌ها در شرایط مساوی فعالیت می‌کنند.
منصوری با تاکید بر اینکه بحث ما فرار از مالیات نیست، افزود: ما معتقدیم که مالیات باید پرداخت شود؛ اما با عدالت. چرا باید یک فروشگاه سرشناس 20 میلیون مالیات بدهد و برخی از فروشگاه‌ها هیچ مالیاتی پرداخت نکنند.
اتحاد سازمان و اتحادیه
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران نیز در این جلسه، با قدردانی از حضور هیات مدیره نصر کشور گفت: این نشست بهانه‌ای برای اتحاد بیشتر اتحادیه و سازمان است که امیدواریم این جلسات در طی سال ادامه داشته باشد.
وی افزود: اگر اتحادیه و سازمان با هم مشکلات و مسایل صنف را دنبال کنند قطعا حرف‌شان به گوش مسوولان خواهد رسید.
سید مهدی میرمهدی گفت: برای حل مشکل مالیاتی صنف رایانه گام‌های خوبی برداشته شده است که امیدواریم به نتیجه برسد.
وی افزود: در زمینه واردات نیز جلساتی را هماهنگ کرده‌ایم تا بتوانیم تسهیلاتی را برای صنف رایانه بگیریم.
در همین حال رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز با بیان اینکه نباید بین فعالان بخش خصوصی فاصله‌ای وجود داشته باشد، گفت: با اتحاد و همبستگی صنفی قطعا قدرت‌مان بیشتر خواهد شد.وی افزود: تا این هیات مدیره در سازمان است ارتباط ما با اتحادیه بیشتر می‌شود و این ارتباط را مغتنم می‌شماریم.
آزاده داننده گفت: امیدوارم سختی‌های کسب و کار را با کمک هم تحمل کرده و راهکاری برای همکاران صنفی پیدا کنیم.
داننده، معروفی، سوداگران، سیجانی، کرمی، صدری و مومنی به نمایندگی از هیات مدیره نصر تهران در این جلسه حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :