آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25504
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 10:41
تعداد بازدید : 1090

امروز در برج میلاد تهران

مجمع ارتباطات سیار ایران درباره سود 9322 ریالی هر سهم تصمیم می گیرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ارتباطات سیار ایران امروز برگزار می شود و براساس تصمیم هیات مدیره سود مصوب سهامداران حقیقی و حقوقی از فردا (دوشنبه) در تمامی شعب بانک ملت قابل دریافت خواهد بود. سود خالص هر سهم بر اساس صورت سود و زیان تلفیقی این شرکت 9322 ریال است.

فناوران – شرکت ارتباطات سیار ایران که از نظر تعداد سیم کارت دایمی در ایران، خاورمیانه، آسیای جنوبی رتبه اول و در بین 983 اپراتور دنیا در رتبه 17 ایستاده است، صبح امروز مجمع عمومی عادی سالانه خود را در برج میلاد تهران برپا می کند.
در این مجمع، پس از ارایه گزارش هیات مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت درباره عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 1391 صورت‌های مالی و سود تقسیمی بررسی و تصویب می شود. در این جلسه همچنین حسابرس مستقل و بازرس قانونی روزنامه‌های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت انتخاب خواهد شد.
انتخاب ۷ عضو هیات مدیره نیز به همراه سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی سالیانه باشد، از رئوس دستور جلسه این مجمع است.
بر اساس این گزارش، شرکت ارتباطات سیار ایران در سال گذشته موفق شده است تعداد مشترکان اعتباری را 17 درصد، مشترکان سیم کارت دایمی را 105 درصد و همچنین استفاده از سرویس های ارزش افزوده GPRS را 20 درصد افزایش دهد.
طبق گزارش شرکت ارتباطات سیار ایران، درآمد کل شرکت اصلی در سال مالی مورد گزارش، معادل 65 هزار و 552 میلیارد ریال بوده که از این مقدار 19 هزار و 296 میلیارد ریال سود خالص کسب شده است.
براساس صورت سود و زیان تلفیقی این شرکت، سود خالص محقق شده هر سهم 9322 ریال است.
گفته می شود که مجمع ارتباطات سیار ایران درباره تقسیم 90درصد این سود (تقریبا 839 تومان) که پیشنهاد هیات مدیره است،تصمیم گیری خواهد کرد.
بر اساس صورت های مالی ارایه شده توسط شرکت، درآمد عملیاتی ارتباطات سیار ایران در سال 91 نسبت به سال ماقبل، 20 درصد رشد کرده و EPS نیز نسبت به سال قبل 24 درصد افزایش یافته است.
همراه اول در سال 91 برای نوسازی شبکه 13 میلیون و 140 هزار میلیارد ریال (1314 میلیارد تومان) سرمایه گذاری انجام داده است. این سرمایه گذاری با هدف اصلاح ساختار و توپولوژی شبکه از طریق بکارگیری فناوری جدید، افزایش ظرفیت و قابلیت موجود شبکه و بهبود سرویس دهی، ارتقای کمی و کیفی سبد محصولات انجام شده
است.
این گزارش می افزاید: "همراه اول" از نظر تعداد سیم کارت های اعتباری در ایران و خاورمیانه رتبه اول، در آسیای جنوبی رتبه 8 و در بین 983 اپراتور دنیا در رتبه 23 قرار گرفته است.
اپراتور اول تلفن همراه ایران 100 درصد شهرها (بیش از یک هزار 100 شهر) و 69 هزار کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی کشور را با استفاده از 23 هزار آنتن BTS تحت پوشش خود قرار
داده است.
براساس آخرین اطلاعات منتشر شده هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه به 124 درصد رسیده که 71 درصد آن متعلق به همراه اول و 53 درصد در اختیار سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور است.
براساس این گزارش 69 درصد سیم کارت های روشن متعلق به همراه اول و 31 درصد باقی مانده در اختیار سایر اپراتورهاست.
همچنین شرکت ارتباطات سیار ایران در رتبه بندی 100شرکت برتر ایران در سال گذشته توانست در بخش سود آوری و ارزش بازار رتبه 2 ،در بخش ارزش افزوده رتبه 6 و در بخش میزان فروش و درآمد رتبه 12 را کسب کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :