آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25512
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:1
تعداد بازدید : 633

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای تبادل دانش روباتیک با دانشگاه چوواش روسیه

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با داشتن دانشجویان مستعد در بخش روباتیک آماده تبادل دانشجو و انتقال دانش روباتیک با جمهوری چوواش روسیه است.

خبرگزاری مهر- مرتضی موسی‌خانی روز پنج‌شنبه در دیدار با وزیر توسعه اقتصادی، صنایع و تجارت جمهوری چوواش گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان اسلام با یک میلیون و 600 هزار دانشجو و چهار میلیون و 500 هزار دانشجو بیش از 450 شعبه در سراسر کشور دارد و در زمینه‌های مختلف رتبه‌های برتر را از آن خود کرده است.
وی افزود: دانشگاه قزوین از واحدهای موفق و شاخص کشور است و در حال حاضر با 27 هزار دانشجو در رشته‌های عمران، فنی و مهندسی توانسته در مسابقات روباتیک به خوبی بدرخشد و دانشجویان مبتکر و خلاق این واحد در ساخت خودروهای خورشیدی، هیبریدی، الکتریکی، موتورسیکلت برقی دستاوردهای ارزشمندی داشته‌اند.
موسی‌خانی گفت: از سال جاری به طور رسمی فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز شده و با دانشگاه‌هایی در کانادا و مالزی قراردادهای همکاری منعقد شده است.رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: برای تبادل دانشجو با جمهوری چوواش و نیز انتقال دانش روباتیک بین دو واحد دانشگاهی آمادگی کامل داریم.
عبدالعلی آل‌بویه رییس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین هم در این جلسه گفت: دانشگاه قزوین تنها دانشگاه دولتی بین‌المللی است که با مصوبه مجلس تاسیس شده و ریاست آن را رییس‌جمهور بر عهده دارد و بزرگ‌ترین مرکز آموزش زبان فارسی نیز در اختیار این دانشگاه است.
وی افزود: این دانشگاه با 250 عضو هیات علمی ثابت در هفت دانشکده و 120 رشته گرایش فعالیت می‌کند و در سه اتحادیه جهانی عضویت دارد و با تولید بیش از یکهزار مقاله با نمایه بین‌المللی و داخلی در حوزه‌های علمی جایگاه خاصی برای خود کسب کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :