آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25514
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:2
تعداد بازدید : 434

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت:

حضور ایران در مناقصه یک کابل بین المللی جدید

به گفته عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، قرار است یک کابل بین المللی جدید به نامSEMIV 5 از آسیای جنوب شرقی تا اروپا کشیده شود. مسیر ایران کاندیدای رسیدن به اروپا است و با کنسرسیوم کابل EPEG در این مناقصه شرکت کرده است.

خبرگزاری فارس- احمد پورنگ‌نیا با بیان این مطلب گفت: به تازگی برنامه‌ریزی برای کشیدن یک کابل بین‌المللی به نامSEMIV 5 آغاز شده است.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: تاکنون چند مدل از پروژه کابل SEMIV اجرا شده است که کابل‌هایSEMIV 3 وSEMIV 4 قدیمی‌تری هستند و اکنون برنامه‌ریزی برای کشیدن کابلSEMIV 5 در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: سرمایه‌گذاری عمده این پروژه توسط سه سرمایه‌گذار بزرگ چینی و شرکای دیگری انجام شده و این کابل قرار است از آسیای جنوب شرقی (سنگاپور) تا اروپا کشیده شود.
پورنگ‌نیا افزود: پروژهSEMIV 5 هنوز به مرحله فیبرکشی وارد نشده و در مرحله مسیریابی است. در این مرحله راه‌های مختلف بررسی و بهترین‌ راه‌ برای انتقال ظرفیت انتخاب می‌شود.عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: ایران یکی از مسیرهای کاندید این پروژه است، تا از طریق ایران ترافیک از آسیای جنوب شرقی به اروپا برده شود، البته مصر نیز از دیگر گزینه‌هاست.
پورنگ‌نیا گفت: برای عبور ترافیک این پروژه از مسیر ایران، کنسرسیوم چهارجانبه کابل EPEG که از چند سال پیش اجرایی شده و ایران یکی از قطب‌ها و شرکای آن بوده است در مناقصهSEMIV 5 شرکت کرده است.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: این مناقصه بر مبنای این است که کابل EPEG و دیگر رقبایش، به ازای عبور هر 10 گیگ ترافیک چقدر مطالبه می‌کنند که در صورت برنده شدن EPEG در مناقصه ترافیک عظیمی از طریق ایران به اروپا منتقل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :